Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Ruční brzda
Qwik
23.08.2015 12:09 - Ruční brzda - Výměna lan bowdenů a vedení / C5II
99
Zdravím pánové, nechal jsem měnit lanka ruční brzdy, staré měly popraskané bowdeny a roztřepené lanka konce lanovodů u úchytů na páčkách ruční brzdy na třmenu.
Protože to nemám kde dělat, nechal jsem to vyměnit v Citroenu.
Domluvili jsme se na tom, aby to nebylo tak drahé, že tam dají neorigo lana, výrobce nevím, ale stály cca 750kč. Dávaly se také nové trubky vedení lanek...
Podotýkám, že před výměnou šla ruční brzda od spodu volně až po napnutí lan a pak již trochu silou dotažení na zub..
Nyní po výměně lanek s boweny jde ruční brzda nahoru ztuha jakoby na pružině a dotažení na zub je nevýrazné jako před tím. Přítelkyně není schopná ručku zatáhnout... Při povolení ale jde ručka jakoby na pružině zpět do základní polohy odbržděno...
Podotýkám že páčky ruční brzdy v brzdičích jdou volně bez zadrhávání. Bylo mi řečeno, že kdybych tam nechal dát origo lana, tak to bude OK...
Tak nějak nevím, ale moc se mi to nezdá.. Ty neznačkové lana mají také jako Staré origo na ocelovém lanku plastový potah a jsou také vedené v nějaké možná teflonové trubičce, takhle na omak to nepoznám..
Setkal se někdo s podobným problémem? Nevíte co může být špatně?

Zapomněl jsem se ještě zmínit o tom, že zároveň proběhla výměna předních kotoučů a desek!

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator