Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Setrvačník
EMK
07.07.2015 22:32 - Re: Setrvačník
99
Dobrý večer všetkým priatežom C5. Mám taktiež problém so spojkou, no priznám sa, že ani po takmer kompletnom prečítaní tohto vlákna neviem, či mám alebo nemám dvojhmotový zotrvačník. Ak by mi to niekto vedel zisti podža môjho VIN: VF7DERHZB76315670 budem mu vežmi vďačný. Chcel by som by pripravený, čo ma čaká v servise, kde mi zatiaž núkajú len nejakú sadu od LUK za 180€, v ktorej však zotrvačník nie je.
Spojka sa začala hlási postupne, najprv sa občas nevrátil pedál, neskôr stratila citlivos (krátky bod zmeny z pokoja do pohybu), potom pri rozjazde akože zabrala a vzápätí sa trhla a zabrala ešte väčšou silou. A pred koncom začala po stlačení vydáva zvuk ako menší cirkulár píliaci drevo. Nikdy som si nevšimol, že by preklzávala. Rozlúčila sa tak, že pri poslednom zošliapnutí nekládla odpor a následne už nešla stlači vôbec (teda len vežmi vežkou silou ale už nefungovala). Urobila to však s charakterom, dovolila mi dovies sa domov.
Badal som aj iné prejavy, ktoré však neviem, či súviseli so spojkou: pravidelné tlmené klopkanie v motore na neutrále, kt. sa po stlačení spojky stratilo; cukanie až trhanie pri pridaní/ubratí plynu pri snahe drža konštantnú rýchos (to by mohol by aj silenblok); vibrovanie auta pri prudkom rozbiehaní s mierne doprava vytočeným volantom (možno aj kotúče alebo...)
Vopred ďakujem všetkým za názory, čo sa s tou spojkou asi stalo, a či tam tá dvojhmota je.
Jedno viem isto, odišla

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator