Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Výměna motorového oleje
jruze
06.06.2015 12:37 - Re: Výměna motorového oleje
U??vate?
Mikra napsal(a):
Docela zajímavý článek - .link.


Nás v učení učili že se olej mění podle stavu motoru - u nového klidně delší interval - u staršího častěji(a samo podle jak olej vypadal)- čím lepší stav-barva oleje tím lepší stav motoru - s tou odsávačkou?? no než odsaju podívám se na měrku (kolik je na měrce ) a potom kolik odsaji (sedí to s množstvím náplně a stavem na měrce)- můžu říct že náplň sedí (ale třeba pokud někdo vypustí-odsaje a potom mění filtr(po zašpuntování vany-ukončení odsávání) nechá v systému víc jak 1/2litru starého oleje),další důležitost je nechat motor ohřát,nebo odsávat-vypouštět tak bezprostředně po zhasnutí a delší dobu(osávačkou je to okolo 10min a já ještě po chvilce doodsaju) - s dvojitou výměnou já problém nemám ale nevím jak by reagoval zákazník(pro mne + olejem topím) mohu to zavézt (třeba na přání??? ) - nebyla by nutnost celé náplně ale klidně bych to doporučil hlavně u 1.6 a motorů nad 200000Km (to jsem dělal vždy u měněných motorů(u mne), nebo pokud se na motoru částečně rozebírá.Proplachovací olej ještě pamatuji - ten se používal vždy u olejů označovaných A - u AD se od toho upouštělo.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator