Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Provozní náklady / C5 III (X7)
RimmerCZ
23.04.2015 21:01 - Re: Provozní náklady / C5 III (X7)
U??vate?
lami napsal(a):
Po přečtení vlákna tu je jen pár jedinců co napsali konkrétní náklady a poruchy. Tak já jsem koupil v D 2,5 roku starou X7 byla nabouraná, měla najeto 62 tisíc a asi 2 měsíce před koupí byla na svolávačce, tak kilometry sedí. Už při koupi měla špatný chladič klimy, propouštěl a od barviva na ní byl flek o průměru 20 cm, nový chladič stál okolo 4 tisíc plus naplnění. Před 2 roky mi začalo téct servořízení, repas vyšel na 4 tisíce a odešel brzdový spínač za 500, -Kč. Loni když jsem jel do Chorvatska mi prasklo ve stahovačce okna řidiče, byl jsem rád že sklo vyjelo na horu a od té doby jsem na to nešáhl, teď na léto to budu muset opravit a co jsem se díval, tak se v pohodě vejdu do 2 tisíc. To jsou moje náklady za 4 roky ježdění a najetí 68 tisíc kilometrů, do toho nepočítám pneumatiky, výměnu oleje filtrů, brzdových destiček, brzdové kapaliny a stěračů.


Prej naklady

Auto z DE, 3.5 roku stare (po ukonceni 3let to majitel dal do Citroenu a pul roku to tam stalo), najeto 108tis. Doma std. plny servis. Po 10tis. zacal klepat motor, vymena v autorizaku 268tis faktura, 58tis jsem platil ja, zbyle penize pojistovna na pozarucni vady u ktere to nemci pri prodeji ojetin z autorizaku pojistuji (cena pojisteni cca 900eur v ramci ceny auta). 12tis. vymena klima chladice (je 2x drazsi nez 2litr). 9 tis vymena axialnich cepu predku v autorizaku (v ramci garaze by se to dalo vymenit za skoro polovic), vymeny ruznych cepu/silentbloku na predku cirka tak cca 4 tisice. Ted se mi pokazily elektricke pate dvere. Za 2 roky provozu auto 2mesice v servisu (motor) a naklady na opravy mimo bezny servis cirka tak 90tis. Ale jinak to auto vypadalo pri koupi v super stavu, v kufru auta druhe 18" litaky origo C6. Az na std. bolest sedacky ridice a pomackane kuze sedaku. Takze jak rikam, kdyz narazis na dobry kousek a mas vic stesti jako ja, tak to nemusi byt tak drahe a naopak Zaver zni - mel jsem si nechat moji starou vymazlenou C5 I 2.2 v automatu, ktera novemu majiteli slouzi dodnes. Aby ne, kdyz jsem do ni za posledni rok pred prodejem vrazil vic nez za kolik jsem ji prodal.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator