Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Vysoká spotřeba v nízkých otáčkách / C5 I 2.2 HDi
Delict
09.04.2015 10:19 - Re: Vysoká spotřeba v nízkých otáčkách / C5 I 2.2 HDi
99
C5 má takú zaujímavú funkciu..že ráta spotrebu do priemeru aj keď stojíš. Ostatné značky rátajú vačšinou od určitej rýchlosti..lepšie to potom vyzerá na displayi Porovnal si ju aj s nameranou spotrebou? Lebo PP hlavne v meste sa vie netrafi aj o liter
moje hodnoty podla pp
C5 v manuále som mal cca 6-6,5L dialničnú spotrebu pri cca 110-120km/h
C5 v automate som mal 7,5-8 dialničnú spotrebu pri 110-120
C5 v automate , fapoff je cca 7 dialničná pri 120 tempomat, pri 110km/h a 600km vkuse mi to ukazovalo aj 6,6L-6,8L
Mestská spotreba s FAPom - 8-9-10
mestská spotreba bez fap -cca 8- 8,5L

Otázne je kto ti FAP vypínal..a kto ti robil chip..
Ja som bez chipu, to auto ho podla mna nepotrebuje, bez fapu ožilo akurát FAP mi robili v profituningu za 3 stovky. Je velmi malo chip firiem ktorym doverujem..ale pri nich som robil tak viem

Čmudí ti auto v zábere? Na volnobeh? Mne to čmudilo na bielo..asi 200km odvtedy čisto a jasno..žiadny dym, žiadny štiplavy zapach ako som obcas citil pri fape

moje odporúčanie
- žiadny chip len fapoff, mrknut na diag hodnoty váhy vzduchu..prípadne vyčisti váhu vzduchu,
- mrknú na intercooler..či nieje od oleja.. ak áno tak je deravý..zalepi/vymeni
- overi funkciu swirlu.. na volnobehu das plyn..a musí prepnú klapky tuším v 2200ot. ..vidíš to na tom tiahle


Este nerozumiem ako mohla stupnut hladina oleja po vyradeni fapu.. jedine v tom čase ked si jazdil s deaktivovanym fapom bez regeneracie tych 1000km.. to bol blby napad ..ja by som sa bal ze mi to skoci do nudzaku

EGR- sa zapcháva hlavne v tom výmenníku voda /vzduch za motorom.. sú tam len cca 8mm priechody na výfukové plyny

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator