Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: LPG a C5
Ferro
08.04.2015 07:20 - Re: LPG a C5
99
Chci napsat postřeh ke svíčkám a LPG. MontហLPG jsem udělal v září 2013 a najel cca 30.000 km k veliké spokojenosti. Jediné co mi dělalo problém bylo občasné nepravidelné kolísání otáček při dojezdu na křižovatku (noha z plynu a stání - honí se to od cca 800 do 1400 ot/s) a posledních 5 tisíc mi občas zhasl. To zhasínání mělo spojitost s nastavrením bohatosti směsi po výměně stíracích kroužků ventilů. Dosud jsem po konzultaci s plynařem jezdil na benzínové NGK svíčky s tím, že jsem snížil odtrh kontaktů na 0,7mm.
Pak jsem dospěl k názoru, že zkusím spec. LPG svíčky, protože se blížil interval jejich výměny. Na LPG svíčky jsem najel cca 4000 km a musím říci, že chod motoru je plynulejší, spotřeba klesla v průměru o litr LPG na 100 km a předcházející samovolné zhasínání je vyřešeno. Cena svíček LPG proti benzín je cca 3:1, ale investice se vrací nejen cenově, ale hlavně ve vnitřním klidu majiele. A to je k nezaplacení! Mé doporučení pro koloegy plynaře je tedy jednoznačné - Jezděte s LPG svíčkami, vyplatí se to. Původně jsem si myslel, že se jedná o nějakou módu, asi jako tři pruhy ADIDAS. Teď vidím, že to má smysl.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator