Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci?
Delict
13.02.2015 19:44 - Re: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci?
99
Dakujem za presunutie temy..mozem to pisat znova

Rad by som objasnil tieto nezmysly ohladom km, ročníkov a pod..
Osobne by som volil čokolvek od 2.0HDi vyššie. Mam s nimi len dlhodobé a dobré skúsenosti.

Takze zhrniem to do dvoch príbehov..snad pointu pochopí každý

Majitel A - Si kupil novú C5ku v roku 2009. Na jazdenie do práce..nebolo to velmi vhodné auto lebo malo FAP filter..a za tých kazdodenných 2x 8km po meste sa nestihol ani zohria motor. Nehovoriac o tom že v mestskej premávke musel na to za studena aj dupnú..aj prudko brzdi..často radi.

Na servis nemal vela času..nechal to na original autorizák. Tam mu odporučili nový castrol superlonglajf a zvýšili interval výmeny na 30 000km. Olej v prevodovke mu nemenili, lebo je to doživotná náplň. V prípade záručných opráv..zákaznika ošmejdili, a strčili mu tam tesco kvalitu..aspon sa zastaví zas no nie?

Po 5 rokoch ked auto začínalo ma problémy s FAPom, výkonom a občasným klepaním niečoho niekde, sa rozhodol auto preda. Tým že jazdil každý den krátke trasy malo auto krásnych 112 000km a tak zan dostal v bazáre slusnu sumu.
Bazár auto stočil na ešte krajších 86 000km (kedze to bol posledny servisny zaznam v knižke) a predalo ho za este krajsiu cenu.

Novy majitel svetaznalo kúpil podla najlepšieho ročníka, ceny a km.. Do roka a do dňa mu zdechlo turbo..vstreky..nápravy na generálku, spálená spojka..a iné vady opotrebenia
dodnes si trhá vlasy , a nadáva že mal zosta pri starej dobrej škodofke..

Majitel B - Si kúpil novú C5ku v roku 2005. Potreboval niečo na stredné a dlhšie trasy do práce..hlavne komfortne. Majitel ale autá poznal..a tak každé ráno nechal povrča motor aspon kým nenaložil veci do auta a nedofajcil cigaretu. Do práce jazdil 55km po dialnici. Motor sa tak plynule ohrieval v bežnych pracovnych otáčkach.

Servis si zvolil sám + bežné opravy a údržbu radšej urobil poctivo doma. Olej lial klasiku total za 8 stovák..ale kedže myslel na denné štarty v zime..tak ho menil po 15 000km. Diely kupoval zásadne prvovýrobu alebo originál..a tak ich menil len raz za dlhú dobu. Auto udržoval v top stave a často robil kontroly stavu vozidla a dával priebežne vyčisti FAP aby udržal jeho dobrú kondíciu.

Po 5 rokoch ale potreboval niečo iné (4wd..novsi citron..to je jedno) a tak sa rozhodol auto predat na inzerat. Auto malo uctyhodných 290 000km kedze jazdilo dlhé plynulé trasy.. a tak zan vela nedostal

Nový majitel ale nakupoval s mechanikom, rozumom a diagnostikou..a ked videli v na monitore v akom perfektnom stave sú vstreky, turbo, fap..rozhodli sa že je to kúpa storočia.

Nový majitel má auto už 5ty rok a nemusel meni žiadne časti motora..pokračuje len v správnej a včasnej údržbe. Stal sa natrvalo spokojný fanušik pohodlia hydro citrónov

P.S stara c5? ja mám 14 ročnú C5. Nevidím dôvod ju predáva..slúži ako hodinky a denne ma 2x vozí do práce Novšie auto idem kupova z dôvodu nutnosti dalšieho auta. a tiež mám jeden 27 ročný BX ktorý tiež slúži ako hodinky

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator