Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Koupě Citroenu C5 - jakou motorizaci?
Delict
13.02.2015 19:26 - Re: Nákup C5, volba motoru
99
Ahoj.. moja odpoved bude zniet trochu OT..ale je to na uvedenie do obrazu

S 2.0 HDi, 2.2 HDi a vyssimi myslim neurobis chybu..otázne je už len ako ti ktorý sadne, spotrebovo, výkonovo, krivkou momentu..to jedine vyskúša. Napr mne sa páčila tichos 2.2ky oproti ostatnym automobilkam, tiež jeho prijemne rozloženie vykonu po celom pásme. Pokial ti ide o spolahlivost, pozeral by som po motoroch bez FAP.. nieje neako nespolahlivy, ale v pripade ze ho mas, ta urcite v buducnosti caka, je to spotrebak.

Nejde o samotný motor ako o samotný stav auta a starostlivos. Rád by som rozviedol jeden velky omyl..tým sú ročníky a kilometre..vysvetlím na malom príbehu

Majitel A - Kúpil nové auto..na jazdenie do práce, chcel od neho co najvacsiu výdrž no nemal vela času sa stara, nechal vsetko na servise. Denne s ním jazdil 8km do vedlajsieho mesta kde kazde ráno jazdil štýlom brzda plyn lebo sa ponahlal. Motor sa za tu dobu ani poriadne neohrial, nieto ešte vyčistil FAP filter. Auto teda každé ráno dostalo záhul na studeno, lebo sa ponahlal. O servis sa staral "dokladne". V citroene mu povedali ze olej v automate je večný..a tak ho nemenil. Ak sa niečo pokazilo, v servise mu namontovali tesco súčiastky za cenu originálov...a tak pan majitel dokola menil EGR, čidlá teploty atd.. Motorovy olej kúpil na radu servisu špeciálny castrol long life ultra mega hyper a menil ho v odporucanom intervale 30 000km.

Po 5 rokoch, pan majitel zistil ze turbo chčije olej ..vstreky klepocú lebo vždy dostali zahul za studena..a motor ma tiez neaky divny zvuk..pravdepodobne ojnicne ložiská su načaté.. auto ale vdaka kratkym vzdialenostiam nabehalo za 5 rokov len 98 000km .. a tak ho predal za peknú cenu do bazaru. V bazari auto stočili na 64 856km a predali ho za ešte lepšiu cenu

Novy majitel bol svetaznaly, a tak kupoval auto podla km a ročníka 2009. Do roka mu ale motor zacal blbnut..tak šiel do servisu.. tam mu oznámili nemilé správy a to že nové turbo, vstreky a FAP bude nutny.. mozno vybrus kluky. A tak si nový majitel trhal vlasy a nadaval ze neostal pri zlatej škodovke,,

Majitel B :: Si kúpil nové auto, rovnako na jazdenie do práce..do práce chodil daleko, a preto sa rozhodol pre kočiar strednej triedy C5ku. Vždy si našiel čas na bežnu udržbu svojho miláčika, lebo v autach sa vyznal a vedel čo potrebujú. Vedel že ked kazde rano robí studené štarty tak bude vhodné meni olej častejšie ako predpisuje výrobca.. menil preto radšej po 15 000km, klasiku total za 800 stovák.

Do práce to mal asi 40km po dialnici takže sa motor stihol aj ohria pri plynulych otáčkach..bez jazdy brzda plyn. Všetky časti auta ako silentbloky, spojka atd preto dostavali menej zabra a mali tak dlhú životnos. V prípade že sa niečo pokazilo, majitel nekupoval výrobky tesco kvality, ale primerane náhrady alebo originály ktoré mali tiež dlhú životnos. Po 10 rokoch sa rozhodol že si kúpi niečo vačšie kvoli rodine..napr kombíka alebo 4x4 a preto sa rozhodol preda. Aké velké bolo jeho sklamanie ked ročník 2004 s 290 000km v top stave a výbave nemohol preda ani za štvrtinu toho čo zaplatil pri kúpe.. Auto nakoniec predal pod cenu na inzerat.

Nový majitel bol skúsený a preto zobral znameho s diagnostikou, ktorý sa mu mrkol na km, stav vstrekovačov, odozvu turba, stav oleja a celkovy stav auta. Mechanik potvrdil predpoklad perfektného stavu a nový majitel žije so svojim autom štastne až dodnes, bez velkych opráv..

Asi tolko k tomu Ja mám 14 ročnú C5 a ide ako hodinky. Posledná 2-2HDi ktoru som predal kvoli búračke nabehala cca 380 000 ( a to este bola stočená pri kúpe..) Xantia HDi nabehla 466 000km a behá dodnes.. ja som o kvalitách citroenu dos presvedčený, ale napr novú C5 x7 nepoznám tak dobre..ani nebudem lebo do nej nepojdem

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator