Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Spotřeba - všeobecně
vlkr
21.01.2015 15:04 - Re: Spotřeba - všeobecně
U??vate?
Ahoj,
když jsem ještě jezdil do práce svou C5 na LPG (Olomouc-N.Jičín a zpět) každý den, vycházela mi spotřeba dle dotankovaní 0,66l naturalu plus 8,2l LPG na 100km. Katolická jízda - tempomat na 100km/h, dálnice(4 pruhová jednička) od města k městu.
Potom jsem změnil zaměstnání a nafasoval služební Oktávku 1,6 TDI. Za sebe můžu říct že bych ji pro sebe nechtěl. Ani Oktávku, ani naftu (alespoň ne tenhle motor). Auto mě celkově nijak neoslnilo, výbava průměr (manuální klima, okna v elektrice jen vepředu, tempomat není) pro jízdu na našich cestách je to dost tvrdé, motor dělá kravál a kromě rozjezdu nijak nejede. Prostě nenadchne ani neurazí. Spotřeba kolem 5l nafty na 100.
Srovnání s C5 se ale prostě udělat nedá.
Dnes už si spotřebu nepočítám, soukromé jízdy jezdím pro radost (50/100/135) mimo město převážnou většinou na tempomat. Při cestě na dovolenou do Itálie spotřeba LPG dle tankování 9,5l na 100, benzín nevím, ale za rok 2014 jsem tankoval 2x (v únoru a v září) vše odjeto na LPG. Teď v únoru mě čeká STK+ME a zároveň výměna LPG nádrže, budu dávat italskou místo původní holandské (cena) s výměnou ukazatele stavu LPG v nádrži kvůli nekompatibilitě (Auto FEDOR Prostějov). S autem i s provozem na plyn jsem spokojen, roční nájezd cca 10tkm. Když jsem jezdil i do práce bylo to 40tkm ročně.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator