Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Řemenice na klice
OneGin
23.12.2014 13:28 - Re: Řemenice na klice
Za?iato?n?k
Tak dnes som sa na to pozrel a nepríjemne som sa prekvapil. Hned po založení kžúča na skrutku remenice som zistil že je povolená a tak som ju začal vykrúcat. Síce kládla potom odpor kvôli závit. lepidlu , ale som ju vytočil stiahol remenicu a pozerám že drážka v nej je vysekaná na skoro 2 cm. Tak isto aj v magnetickom krúžku a kajel napolovicu useknutý. A to 2500 km po výmene rozvodov!

Vôbec nie je ažké zisti ako k tomu došlo. Mechanik nevičistil závit v kžukovke a hoci mu moment ukázalo, hlava skrutky nepritlačila dostatočne remenicu. Hned som volal do servisu, spísali čo majú objedna a v utorok ho mám pristavi. Inak pred týždňom som sa tam zastavil že čosi hrkoce , len nemali čas sa na to pozriet. Som zvedavý ako sa k tomu postavia. Inak je to autorizovaný servis, zatiaž nechcem konkrezizovat ktorý.

Tak som závitníkom prešiel závit v kžuke , vyčistil skrutku, ktorá mi po tomto úkone čo trval 5 minút žahučko prstami sa dala zakrútit až na doraz a poskladal som to. Dúfam že do servisu vydrží.

Trochu sa na seba aj hnevám , že som si ten rozvodový remen nemenil sám kedže skoro 20 rokov som sa venoval GO opravám motorov do nákladákov, ale kedže nemám v tom prax , trvalo by to aj celý deň a okrem toho treba dat zarobit aj tým čo sa s tým živia. Škoda JUMEP že nemᚠservis bližšie.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator