Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Žárovky denního svícení / C5 III
filipxec
30.11.2014 08:14 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III
99
Omlouvam se, nechtěl jsem nikoho urazit a nikoho se dotknout. Beru to přísně věcně. A věcně mi přijde správně, když nesmyslu řeknu nesmysl. Příště se vyjádřím diplomatičtěji
Ohledně té částky za žárovku jsi mne asi nepochopil. Je mi do určité míry jedno, co který díl stojí, když je taknějak v obvyklé výši. Je-li však ta žárovka HP24 draží o strašných 1500% (15x dražší než jiné ZNAČKOVÉ halogenové žárovky, např H1, H4, H7), tak hledám jiné řešení. Je to stejné, jako by benzin nebo nafta staly 525,-Kč za 1 litr... To by jsi jistě také nechtěl. A ložisko za 5k i s prací je ok cena, takže není proč se nad tím pohoršovat. a ta světla za 40.000,-Kč? Je to řacha, ale vyřeší-li to potíž se svícením, které by mě za 6 let stálo stejně, tak proč ne? Mně v tom řachly ty žárovky v obou světlech po zhruba 4 měsících 1 oprava světla bratru za 1800Kč (je třeba sundat nárazník). Když budu při zemi a sním to na 4 opravy za rok, tak to je 7.200,- á rok. To je za 5 let a 7měsíců zpět a ještě to auto bude vypadat lépe. A už vůbec nemluvím o ušetřeném čase (a to by byla fůra) a opotřebení těch caplíků na náraznících třeba o pokutách za věčně nesvítící auto. Takže se snažím uvažovat taknějak v souvislostech a dopředu (Xantii mám 16 let a C5 se neplánuji zbavovat také, mám ta auta rád a neměním je jako ponožky)
Jinak má člověk na výběr 4 řešení:
1) měnit tuhle HP 24 (drahé a esteticky mimořádně ošklivé, časově a nervově vyčerpávající)
2) svítit potkávačkami (proč ne, také jsem tak nějakou dobu jezdil a ten xenon tam je už 5 let a svítí)
3) dát tam ledky (funguje to, netřeba se bát, je třeba pečlivě vybírat, nabídka je poměrně velká, kvalita jistě různá)
4) vyměnit světlomet za nový s led denním svícením (drahé, ale v čase vlastně opodstatněné, hezké, elegantní)

Naštěstí je situace dnes lepší než před 5ti lety, kdy jsem to musel řešit poprvé. Buďme upřímní, tohle se citrousum nepovedlo.
Hezkou neděli všem.
Filip

najk napsal(a):
prosím, aby si nepoužíval výrazy typu "Po napsání Tvého nesmyslu jsem to nevydržel " dá se to napsat i jinak - napovím: "myslím, jsem přesvědčen , že nemᚠpravdu...." tady jsme přátelé, kamarádi a kolegové, toto není sociální sí, děkuji. Jinak mᚠC5 III v třílitru, kjlidně by si si koupil světlá za 40 000,- a řešíš nějakou žárovku. Drbneš kolem a zaplatíš "směšných" 5 tisíc?????? Hmmm

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator