Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Žárovky denního svícení / C5 III
Pavel777
08.11.2014 13:01 - Re: Originál denní svícení / C5 III
99
Vyrobil jsem si jednoduchou, ale funkční náhradu za pár korun. Přikládám fotky. Třeba to někomu pomůže.
Žárovka G4 20W (Hornbach 15,- Kč), teflonová tyč průměr 13mm, dutinky 0,8 mm, kancelářská sponka. Z teflonové tyče jsem odřízl kousek asi 8mm. Doporučuji teflon nebo jiný tepelně odolný materiál, jinak se to po čase roztaví (zkušenost). Do teflonu sem vyvrtal 2 otvory do kterých jsem zasunul dutinky zbavené plastového nástavce. Do těchto dutinek jsem zasunul z jedné strany žárovku a z druhé strany část kancelářské sponky (kdybych to uměl, tak bych to na sebe napájel). Nakonec jsem trošku pilníkem upravil ten teflon, aby to šlo zasunot původní patice a pevně to tam drželo. Montហa demontហdo světla je sice náročná, ale jde to. Udělal jsem si na to jednoduchý přípravek. Na levé straně to jde docela dobře, když se vytáhne autobaterie. Pravá strana je horší, je tam málo místa. Ruku jsem tam sice dostal, ale už jsem neměl prostor, abych s ní otočil o té čtvrt otáčky. Nakonec se to povedlo. Po povolení to šlo vytáhnout dobře i bez manipulace s nárazníkem, mám tam místa dost (naklápěcí bixenony, ostřikovače, hydro..) Svítí to minimálně stejně dobře jako původní žárovky. Patice je schovaná, takže zvenku je vidět jen žárovka. Už s tím mám najeto 30tis km a bez problému.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator