Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI
Delict
08.08.2014 18:14 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI
99
Světlonoš :: lístie kompostujem rovnako ako všetky biomasy..

Ako mi vysvetlíš SUV a offroady s CRDi technológiou a bez FAPu? Tý už môžu? Tam je to v pohode? Len za to že mám citroena mám plati za FAP? A čo ostatné autá z roku 2002?
Verím že ked niekoho uvidíš s cigaretou, alebo ako si griluje na dvore maso tak ho zabi lebo znečistuje ovzdušie.

jruze ::ako na diag.. přítomen, nepřítomen Akonáhle je neprítomný, ostatné veci nefungujú, t.j prídavné post vstrekovanie ani aditivácia, na 2.2 HDi je to jednoduché, čím novšie auto tým horšie..ale novšie zase majú lepšie filtre s dlhšou životnosou, lepšou možnosou vyčistenia a pod.

Domnievam sa (info nezaručí nikto 100%) že 2.2 HDi mal by pôvodne bez FAP, a podobne ako pri RHZ je tam ten FAP dorobený počas vývoja... predpokladám že novšie motory ako napr 1.6 HDi sa vyvíjali už so skúsenosami z 2.2 HDi a je to hlbšie zakopané..aj keď nič nieje nevypnutelné..len či korektne

Citroen okolo prvého 2.2 HDi s DPX42 velmi zamlžuje, po roku 2002 tam nastali len drobné zmeny, štruktúra filtra a typ aditíva, softwarové úpravy boli minimálne, napriek tomu zakazuje výmenu za novší FAP a aditívum.. ja riskova s novším typom nejdem, radšej to vyhodím ako stovky dalších. Vo francii bežná prax.

Pár jednoduchších návodov:
.link.
.link.
.link.
.link.

Na novších jednotkách ako EDC15 odporúčajú program Winols a zmenu ručne..to viem len zo široka Ale ja sa tým neplánujem živi, chcem spravi len svoje auto.

FAP nieje v techničáku zapísaný, Lexia ani iná čítačka by nemala nájs nič..proste BSI sa na to vykašle akoby tam nebol. BSI je univerzálna, čo zapojíš to zhltne, čo nezapojíš na to kašle, aspon ja mám také skúsenosti na C5 I.

P.S na C5 2.2 HDi boli urvané obe čidlá na FAPe, nefunčkný senzor rozdielu tlakov..žiadne antipollution..motor normálne bežal a regeneroval každých 800km, FAP plne funkčný

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator