Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI
Delict
08.08.2014 14:07 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI
99
Nesúhlasím.. citujem :: Použitie systému EGR redukuje emisie NOx už v spažovacom priestore prostredníctvom recirkulácie splodín. Sprievodným javom je však nárast pevných častíc a zníženie efektívnosti spažovania. Okrem toho kvôli vysokým emisiám pevných častíc je nutná regenerácia filtra pevných častíc (DPF = Diesel Particulate Filter) - Viac na: .link.

Aktuálne žijem vo švajčiarsku, a keď vidím že tu jazdia aj staré šunky s 5x vyššími emisiami, srdce ma nebolí ked ho budem reza von. Háčik je ten že emisný systém má aj kilometrové obmedzenie funkčnosti, a tolerancie, bez FAP sa do týchto tolerancií v klude vojdem podla mojho prieskumu na susedovej 406tke. Žiadne záhuly čiernych mrakov sa nekonajú.

Aktuálne som bol na emisnej, mám hodnoty dymivosti na úrovni 0.31 a FAP mám tam a regeneruje každých 280km !!
P406 2.2 HDi bez FAP a bez EGR mala na emisiách 0.25 !!!!! A spotrebu má podstatne nižšiu,1-2L, od vybratia FAPu.

Výmena FAP je 10 000 za FAP + 5000 za aditivum.. mení sa to naraz. Nejde tu o peniaze, ak sa mi nepodarí výmena samo-domo tak to dám spravi to chiptuzing firmy kde si za to vezmú 330€.

Ja nebudem trpie v aute tento výčin techniky, ked vidím ako cestou cez nemecko v kopci všetky vágeny a BMW len čmudia ako lokomotívy.

U mna sa zmenilo jazdenie, jazdím aj kratšie trasy, asi tri mesiace som jazdil len mesto a FAP je v ahu..

Mercedesy majú adblue, už aj v osobákoch..nepomerne spolahlivejší systém. Aj keď musíš tankova adblue..ale ked tam naleješ vodu miesto adblue nič sa nedeje.

P.S : Tiež som ekologicky zmýšlajúci človek a preto odmietam aby v mojom aute boli nebezpečné látky ako cerín, a neaký FAP filter z bohviečoho. Tento rok kupujeme do rodiny elektromobil a budem ho ma hlavne na mestské jazdenie, každopádne vo švajčiarsku kde sa jazdí 80-50 a občas na dialnicu 120 tu FAP nemá miesto. Kvoli tomu ale nebudem vyhadzova auto, stačí vyhodi jednu aj tak nefunkčnú brzdu z výfuku.

P.S2: ak ti toto príde ekologické..tak si ho maj a pla za naftu navyše .link.

P.S3: Na dvore mám zasadených 12 stromov a 2hA zelene, kolko zelene ste prispeli vy ekológovia?

+P.S4: Cerín ktorý má na seba viaza sadze a zachytáva sa vo filtri, je to vysoko karcinogénna látka, myslíš že ostane len vo filtri? Alebo občas sa mu podarí uletie z výfuku? Tento EKO-kolotoč je oničom, a jediná cesta je zvoli alternatívne palivá alebo elektromobily, každopádne pravidelné výmeny gúm a iných ekologických častí auta neodpadnú úplne ani tam a tak jediná možnos je plná recyklácia automobilov a ich odpadov..tam treba podporova.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator