Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Kotouče, destičky?
BlueSeven
04.08.2014 13:50 - Re: Kotouče, destičky?
99
Tak po dvou a půl letech jsem tu s finálním hodnocením předních vrtaných kotoučů Zimmermann a desek Textar.

- najeto cca 46500 km
- tlouška kotouče 25,5 mm (původně 28)
- 2 desky ještě po 10 mm, na jedné "8" a na jedné 0 mm (původně 18)

Něco málo ke kotoučům:
Čekal bych od nich nájezd daleko větší a mají jednu zásadní chybku, a to je vrtání. Vždy v zimě se v dírách vytvořily ledové krystalky a než se obrousily/rozehřály tak auto prakticky nebrzdilo.

A teď k tomu průseru deskám:
Cca před týdnem začala pískat pravá strana, ve čtvrtek při cestě domů se nějak propadl brzdový pedál a vyběhla hláška o opotřebovaných destičkách. Ale stále to brzdilo, cca po 120 km když jsem přijel domů, tak pravé kolo úplně rožhavené, levé na tom bylo o dost lépe. tak jsem sundal kola a kontroloval, co se děje. Na levé straně jsem okem a baterkou nic nezjistil. Ale pravá strana průser, vnitřní deska byla jen poloviční, na horní polovině žádná brzdící směska a deska se v těch místech opírala o kotouč. Takže zrušeny plány na víkend a auto odstaveno, naštěstí kámoš měl v pondělí, tedy dnes v servisu volno, tak dnes hororová jízda cca 20km.

Tak jsme se do toho pustili, prvně levá strana, aby pravá stačila trochu vychladnou (fotky L1-L3):
- vnější deska 10mm, ale už se začala dělat sprára mezi kovovou destičkou a brzdící směskou
- vnitřní deska se rozpadla na 2 kusy , samotnou destičku a brzdící směsku (tlouška ještě 8mm)

A poté pravá strana (fotky P1-P2):
- vnější deska stejný stav jako na levém kole
- vnitřní deska, už zbyla jen kovová část a ten zbytek brzdící směsi se jako trocha prachu vysypal na podlahu

Když to kámoš viděl, tak říkal, že to asi nebyly pravé Textary, ale nějaký čínský fake. No podívejte se sami na fotky

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator