Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi
minimaxi
23.07.2014 11:26 - Zhasínání motoru / C5 III 2.0 HDi
99
Ahoj , již rok řeším stále ten samý problém,snad mi někdo poradí. Na C5 hdi 103kw.2009 mi zhasíná motor a to jak za jízdy tak na volnoběh. V případě kdy se to stane za jízdy je to téměř vždy při velmi klidné jízdě s velmi málo sešlápnutým plynovým pedálem, uvedu příklad: ve městě v koloně při téměř volnoběžných otáčkách přijíždím do křižovatky (lechtám plyn) motor bez upozornění zhasne a je jedno na jaký rychlostní stupeň ale stejně tak to dokáže zhasnou i při rychlosti osmdesát; je to vždy stejná situace v okamžiku kdy motor zhasne mám jen velmi málo sešlápnutý plyn. pedál. Ještě popíši situaci kdy motor zhasne na volnoběh: při volnoběhu to jednou šlape úplně normálně z toho stačí zastavit třeba na semaforu déle než 30cet sekund a motor zhasne ale zde již dá většinou s předstihem najevo že se něco děje a to tím že poklesnou volnoběžné otáčky a začne "pobrblávat" a bác motor stojí....na semaforu se mezi tím rosvítí zelená barva a ostatní řidiči mají radost že se nějaký "vůl" s C5tkou neumí rozjet... A když to zdechne, tak jediné co pomůže, abych mohl pokračovat dát v jízdě, je zastavit auto, chvíli počkat a pak nastartovat a jet dát. Někdy to udělá znovu třeba 5x po sobě, jindy až další den. S vozem jezdím do Autorizovaného servisu kde mi po diagnostice vždy zjistí nějakou závadu a tu "odstraní" ale je to pořád bez výsledku. Tak co mi již všechno vyměnili: Poprvé našli spoustu sporadických závad tyto vymazali a zjistili že údajně problém bude ve sběrné jednotce u motoru (relátková krabička u baterie) tuto vyměnili ale motor zhasínal dál. Pak že bude špatný jegr ventil , také vyměněn zase bez úspěchu , závada neustala, poté znovu servis zase diagnostika z výsledkem že je údajně špatné čidlo otáček motoru , toto vyměněno a závada stále přetrvává.......Teď mi v servisu sdělili že už to může být snad jen problém v elektro instalaci a že ji budou muset (rozplést) a projít krok po kroku ale že úspěch nezaručují. Já jim tvrdím že mám podezření na přívod nafty_ jelikož začínám mít pocit jako by se mi do systému dostávalo malé množství vzduchu ale nevím... Ještě musím vzpomenout že po zhasnutí motoru tento vždy ochotně znovu natočím. Záhada je na tom ta že se mi sice zobrazí na palubovce záznam o závadě, ale po nastartování vše zmizí jakoby nic a taktéž na diagnostice nic nevyčtou, pouze doprovodné chyby a ty vždy jen vymažou z paměti jednotky. Jsem z toho již bezradný jeden den to šlape normálně, druhý den zhasne motor i 10x za den. Díky za každou seriózní radu. . Možná ještě další doplnění, diagnostiku mě dělají s autem za jízdy, a i jim se to už stalo, že jim auto zdechlo, počítač nenapsal nic moc

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator