Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Ztráta výkonu / C5 III 1.6 16V THP
Honzaho
27.06.2014 20:20 - Re: Ztráta výkonu / C5 III 1.6 16V THP
Za?iato?n?k
Myslím, že v tomto případě zkušenosti z jiných motorů obzvl᚝ naftových, příliš nepomohou. Mám THP a měl jsem podobný problém, potkalo mne to 1300km od domova. Jednou se to probralo samo, ale pak na zpáteční cestě jsem musel asi 10x odpojovat baterii, aby se řídicí jednotka na čas vzpamatovala. Hlášení na displeji žádné, ale po návratu na diagnostice našli problémy s bohatostí směsi a to jak bohatou tak chudou a ještě něco. Já tam mám navíc LPG, takže je to o to komplikovanější. Navrhované postupné kroky řešení: nový SW pro ŘJ, kontrola rozvodů, výměna 1. lambdy. Když nepomohl 1.krok, zdálo se mi málo pravděpodobné posunutí rozvodů, když je "spravilo" odpojení AKU (ale možná to byla chyba). Nechal jsem proto vyměnit lambdu a přenastavit LPG. Jezdilo to bez problému půl roku, ale jako na potvoru letos zase v Chorvatsku se objevila hláška "Engine management system faulty". Tentokrát to ale nespadlo do nouzáku, ale jelo to jen díky ŘJ LPG, na benzin to kuckalo tak, že jsem to raději dál nepokoušel. Ďoma skutečně zjistili při kontrole rozvodů "rozhození", dali tam ty šrouby s větším utahovacím momentem a zatím dobrý - najel jsem ale jen pár set km (cena něco přes 3 včetně opakované diag). Tak si myslím, že ty rozvody jsou nejpravděpodobnější příčinou tvých problémů.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator