Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Ventilátor topení / C5 I / II
Ladman
21.05.2014 18:57 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II
99
po pročtení diskuze o moc chytřejší nejsem. Takže, na manželčině 406-ce jsem asi před měsícem dělal jako každoročně dezinfekci klimatizace. Jelikož jsem sehnal jen jeden VALEO Clim Pur, který normálně používám a ten jsem použil letos na X7, hledal jsem náhradu. Koupil jsem KLIMA DOKTOR, jakýsi levný polský sprej na klimačky, ale oproti Clim Puru byl PĚNOVÝ. Návod na použití jsem ignoroval (stříkat pouze do ventilačních otvorů v přístrojovce) a použil tak, jako používám Clim Pur (podle návodu, v podstatě tak jak popisuje Darja v rozcestníku). Účinek parádní, klima dříve po vypnutí smrděla "jako po dešti" i po desinfekci Clim Purem, nyní již ne. Po desinfekci přestal ovšem po chvíli fungovat ventilátor. Díval jsem se na pojistky, ale ty byly OK. Asi po půl hodině a po chvilkové manipulaci s ovladačem ventilátoru, se záhadně rozběhl a fungoval asi dva týdny. Dnes mne manželka vezla, tak jsem si říkal, že ta klima moc nechladí. Omyl. Klima chladila dobře, ale otáčky ventilátoru i při otočení ovladače na max nic moc. Pak začaly kolísat a za chvíli klesly na minimum. Za cca 4 h po nastartování vše OK, otáčky ventilátoru na max a foukalo to fest, za asi 5 minut opět začaly kolísat a klesat až se ventilátor přestal točit úplně.
Jelikož je vás tady dost ex Xantiáků, tam by ten systém mohl být podobný, ne-li stejný. Tak jestli se s tím třeba někdo už nesetkal, abych věděl, kde hledat příčinu.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator