Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: LPG a C5
martinrx
30.04.2014 00:22 - Re: LPG a C5
99
Vladimíre - co na to říct? Je mi opravdu líto tvých problémů s LPG na c5. Nevím kde se stala u tebe chyba.
Nevím taky o nikom jiném jiném kdo by dal dobrovolně 200 tisíc do oprav a servisu LPG.
Já jezdím na LPG už asi 25 let - vlastnil jsem osobně 5 vozů na plyn.

1.škoda favorit - škoda mluvit - ale fungovalo to jakžtakž, (až na 1x těsnění pod hlavou) najel jsem cca 30 tis km
2.Ford Sierra 2.0 DOHC - podtlak. zařízení - nepříliš vhodné na tento vůz (v nájezdu cca 300 tis km prasklá hlava a občasné zpětné zášlehy do sání), přsto to jezdilo a šetřilo - já s tím najel cca 60 tis. km.
3. VW Passat 2.0 8v - jeden z nejlepších motorů, hlavně pro lpg. Při koupi 205 tis km, při prodeji 380 tis. km. během té doby žádná závada na LPG(kromě vyčištění), či na motoru (kromě čidla vačky)
4. Citroen c5 2.0 rok 2003 auto při prodeji najeto cca 280 tis. km, montហz německa (téměř od novoty) LPG fungovalo bezchybně.
5. Citroen c5 2.0 rok 2007 auto z Itálie, LPG téměř od novoty z It a funguje bez problémů. Najeto na tacho 170, ve skutečnosti určitě o 100 více. (měněny vstřiky a repase reduktoru) Motor - tlaky perfektní a spotřeba oleje minimální.

Je pravda že u c5-tek se mi objevují hlášky o katalyzátoru apod. Akceptuji prostě to že plynová auta mají svoje vrtochy, hlavně u euro 4 a vyšší se zřejmě projevují menší tolerance emisního systému, anebo ti opravdu může odejít katalyzátor dřív při provozu na plyn než na benzín - ale není to nic z čeho bych se zbláznil, a stojí to do 10 tisíc. Za ty ušetřené peníze při statisících km mi to fakt stojí za to.

Když to tak vezmu kolem a kolem, tak jsem za ty roky, co jezdím s plynovými auty, ušetřil určitě několik set tisíc korun.

Takže na závěr - opravdu je mi líto tvé zkušenosti i peněz co jsi zbytečně investoval, ale někde je chyba.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator