Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Závada palivoměru
kleki
17.04.2014 13:58 - Re: Závada palivoměru
99
Neviem či som to dal do správneho vlákna ale minulý týždeň som bol na dlhšej trase a stala sa mi zaujímavá vec. Pri ceste po diažnici na tempomat (130) začalo auto stráca výkon , potom sa opä spamätalo ale po prejdení 10 km sa to zopakovalo znova až motor skapal. Vždy sa to stalo v klesaní diažnice. Palivomer ukazoval medzi 1/4 a rezervou ale kontrolka rezervy ešte nesvietila. Na palubáku dojazd cca200km. Keď som otvoril kapotu , tak som si všimol , že priesvitná palivová hadička medzi filtrom a čerpadlom je plná bublín. Napumpoval som balónikom naftu a motor opä naštartoval. Našastie za nejakých 10 km bola pumpa , tak som dotankoval do plna ale do nádrže na moje prekvapenie volšlo do vypnutia pištole len 51 litrov a pri objeme nádrže 66 litrov tam ešte 15 litrov malo by Už niekožkokrát som jazdil aj tak , že svietila rezerva a dojazd na palubáku bol 20 km ale nikdy mi to nezdochlo.
Ináč na dlhú cestu som vyrážal s plnou nádržou a keď motor začal zdochýna , tak som mal ubehnutých cca 750 km pri priemernej spotrebe 6,5L čo by aj zodpovedalo podža dotankovaného množstva.
Nemal som čas sa ešte tým zaobera ale asi budem musie skontrolova saciu hadičku pri plaváku či s ňou nie je nejaký problém.
Nestretli ste sa niekto s niečím podobným ?

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator