Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: EGR ventil - čištění
POPCORNcz
02.04.2014 22:05 - Re: EGR ventil - čištění
Za?iato?n?k
Zdravím,měl jsem tu pár příspěvků k EGR.Motor sem tam cuknul jako by přestal vstřikovat naftu,nebo zařechtaly ventily,jako u špatného předstihu u Stodvacítky.Většinou to bylo u zahřátého motoru a v nízkých otáčkách,kolem1600-1900.Mechanik mě doporučil přetěsnit vstřiky a přečipovat.Po opravě v PENTU nic moc a balík v pr.... . Tak jsem se dal na čištění EGR,čidel a klapky sání.Velká sláva se nekonala a diagnostika taky nic,tak jsem na to šel sedlácky , příprava směsi,vzduch,palivo,čidla teploty,tlaku,podtlaku,prostě děs.Došel jsem na škrtící klapku sání,tak si s ní hraju,a najednou vidím ze se při plném podtlaku šprajcne v zavřené poloze.Nejspíš po zahřátí motoru se změní vůle a může se zasekávat.Následná směs asi nebude správná.U mechanismu klapky je dorazový šroubek jenž umožňuje seřízení uzavření klapky.Po seřízení klapky,pouze o nějakou tu desetinku se klapka nesekala.Problém s cukáním a klepáním ventilů vyšuměl.Kolikrát za problémem se skrývá prkotina.Tak to jen pro info kdyby někdo měl podobný problém.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator