Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Jízda s přívěsem
Hanz 397
22.02.2014 23:57 - Re: Jízda s přívěsem
U??vate?
najk napsal(a):
člověk všechno nezná, ale jak může auto korigovat rozhoupání?? technicky vzato jedině tím, že sevře závěs - žehličku, nebo pak snad jedině nějaký senzor, který to zaregistruje a sníží rychlost auta, případně přibrzdí nějaké to kolo???? Nevím jak při prudké změně směru soupravy, ale normálně k rozhoupání dochází až při vyšší rychlosti více jak 100km/h. a s ohledem na případnou náhlou nerovnost vozovky...

Jasně,člověk nemůže znát všechno,já jsem to,co jsi uváděl ty,taky neznal . Jak jsem psal-funguje to obdobně,jako když se auto dostává do smyku. Ten taky pozná dřív,než většina"normálních" lidí.
Jo a bere to ze snímačů např. podélného a příčného zrychlení,stáčení a všech ostatních,který jsou relevantní právě i pro stabilizaci. On totiž,když se houpe přívěs,tak se houpe(i když člověk to třeba ještě necítí) i auto. Ty snímače jsou hooodně citlivý. V lexii jsem to ještě nezkoumal,ale v naší diag jde kouknout i na hodnoty z těch snímačů a věř tomu,že je vidět,když třeba jen zaklepeš prstem na okno...

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator