Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Akumulátor
NMC
30.01.2014 11:58 - Re: Akumulátor
Za?iato?n?k
Qwik napsal(a):
Zdravím, tak tuhle baterku jsem zrovna dneska vyměnil za "Exide" .link. Bohužel ta "Galaxy" je po několika startech při -10 KO
Tak jsem zkusil jinou.. Ono problém bude asi v tom, že by se baterka měla stále udržovat v kondici, ale při malém nájezdu km. to je jaksi obtížné.. Parkuji na sídlišti a nikde není přípojka, kde bych připojil baterku a nechal ji malým proudem dobíjet.. Moje auto nemá ani voltmetr, takže když je problém, tak se o něm dozvím až nastane.. Už uvažuji, že si nainstaluji nějaký testér baterky, který mě včas trkne a já ji nechám nabít.. Teď to budu řešit tak, že tu starou "Galaxy", která je ještě, když je čerstvě nabitá, použitelná k nouzovému zimnímu startování. V nouzi ji zaměním za tu ve voze, než nabiji tu z auta. Galaxy mohu v pohodě používat v letních dnech, ale jak klesnou teploty pod nulu, už to nějak nezvládá, to bych ji musel dobíjet tak co 14dní. Baterku Galaxy jsem měl od ledna 2012 a starty nic moc ikdyž byla nová. Další zima byla v poho, protože nebylo až tak extra zima. Problém nastal až teď, a to mě už přestalo bavit... Cenově se od "Varty" či "Exide" moc neliší.. původně jsem "Galaxy" koupil za cca 2200Kč, teďka koupená "Exide" stála 2145Kč.., tak uvidím jak se pochlapí..


Používám tohle:

.link.

Zapojit do permanentně připojené zásuvky, nastavit ke slunci. Bohužel dotace na to asi nebudou...
Vybitou baterii nedobije, ale spotřebu ve stojícím autě v pohodě vykryje.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator