Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Ztráta výkonu / C5 III 2.0 HDi 102kW
Roozena
13.01.2014 13:47 - Ztráta výkonu / C5 III 2.0 HDi 102kW
99
Headline ne zcela přesně vystihuje můj problém, ale pokusím se jej popsat zde podrobněji. Poslední dobou - cca 4-5 měsíců sem začal pozorovat netypické chování motoru na reakci plynu. Při razantnějším přišlápnutí plynového pedálu dochází k jevu, který se dá popsat jako téměř úplná ztráta výkonu, čili - hamtnu na plyn, auto se zhoupne dopředu, téměř jakbych vypnul motor, načež se po cca 0,5 sec probere a zachová se podle požadavku, čili - zabere. Popsaný jev je o to výraznější oč razantněji šlapu na plyn. Vznik popsané skutečnosti má navíc podmínku v podobě doby a zátěže motoru - tedy - pokud je motor v nějaké řekněme střední a vyšší zátěži, tak k jevu téměř nedochází, nebo jen v málo postřehnutelné míře. Pokud je motor nějakou dobu minimálně zatížen (typicky jízda na tempomat z mírného kopečka, kdy je zatížení motoru cca kolem 20-30 po dobu řekněme 5 sec a déle a já přidám skokově plyn, tak je jev velice výrazný. pokud přidávám plym pozvolna, taxe téměř nic neděje.
Celé to na mě působí, jako by z nějakého důvodu buď nebyl dostatečný tlak na rampě a čerpadlu chvilku trvá, než rampu dotlakuje, což si ale myslím, že se závada musela projevovat globálněji - uvažuji li tedy o závadě na čerpadle či na regulaci tlaku - motor by měl problémy v stabilitě chodu a výkonu, nebo by se mohlo jendat o chybu v regulaci turba, které má při nepotřebě výkonu sklopené lopatky a při náhlém impulzu nedojde k dostatečně rychlému vystavení a navýšení tlaku a tudíž i výkonu. Nic z toho však nevysvětluje onu doslova díru ve výkonu. Ač poruch čerpadla, či regulace tlaku nafty, či porucha ovládání turba by spíše vedla k řekněme "mdlému" nárustu výkonu, nebo jeho nižší hodnotě, ale ne k dramatickému propadu a pak strmému nárustu na požadovanou hodnotu...
Sem z toho trochen jelen a hledám nějaké cestičku kudy 100hoven... Nejsem si totiž jist, co by následovalo, kdybych s timhle přišel do Citroen servisu...
Díky za případné postřehy či rady.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator