Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti
Tony_Z
13.01.2014 11:54 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti
99
Tak zkušenost od listopadu. - denní jezdění. Vraníky 195/55/15 - Xsara II VTS

Klady:
- šli perfektně vyvážit, takhle "neházecí" gumy jsem dlouho nekoupil
- jsou ochotné se zahlodnout, guma se dobře lepí k silnici
- zatím se nezdá, že by ubývaly
- poloviční cena

zápory:
- nejhorší zápor, kterej skutečně je otřesnej a kdybych jezdil dlouhé trasy je hluk. je to jako 4 vadná ložiska.
- na tom vysokém vzorku se auto chová trošku plavně, jako by na silnetbloku (ale nemá tendence se utrhnout, to ne)

Obecně je zatím můžu doporučit. Těm, co nelítaj na dálnici a nevadí jim hluk, tak dokonce snad i vnutit než jen doporučit. Kdo je háklivej na hluk, tak a si připlatí.

Jak tu výše nekdo psal o tom, že guma Vraník byla vyboulená..... Osobně bych nejdřív zjišoval, kolikrát vletěla za tu zimu do obrubníku nebo přeskočila super díru. (žena v létě přijela s na boku utrženým kusem gumy (vredestein - fungl nová supr guma) - prostě to postavila na ostrý obrubník a skouzla z něj tak nešikovně, že to guma nevydržela, ale na výrobce pneu jsem to rozhodně neházel)
edit: Co se týče váhy, tak mi nepřišli nijak extra t잚í. A na váhu jsem je nepokládal a nevěřím nikomu, kdo nřekne, že 13" 155... je stejně těžká jako 16" guma. To by ta 16" musela bejt totálně sjetá nebo by měla tak tenoučké boky, že bych se ji bál na auto nasadit. Tohle ruční vážení beztak stojí za 2 věci a to minimálně. POkud budete chtít, tak na jaře dám na váhu 195/55/15 Vraník a vedle toho 195/65/15 Goodyear (disk je stejný oboje jsou citróňácké hliníkové "plecháče".

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator