Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti
Devilian
13.01.2014 11:03 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti
99
Rad sa pridam do diskusie o zimnom driftovani. Na svojom aute mam podla poslednych zisteni 8 rocne pireli so vzorkom asi 4-5 mm. Nevedel som na nich najst dot cislo (je tam hoodne vela cisiel), a tak som sa nechal nachytat, a vymenil 8 rocne micheliny bez vzorky za 8 rocne pirelky so vzorkou Mala to byt len taka docasna vymena kym nenasetrim a v hlave si neospravedlnim neskutocne peniaze na original rozmer sirokych zimnych gum. V zapisanych najdrahsich rozmeroch ma vlastne citroen asi tradiciu, na xsare boli tiez zapisane najdrahsie rozmery R15 ake sa dali zohnat. Guma je to tvrda a hlucna, vyznacuje sa neskutocnymi zvukmi medzi 55-60km rychlostami a ma vsetky predpoklady pre zabavnu jazdu bokom, popripade menej zabavnu jazdu na streche. Presne vcera som to zistil, ked prvy krat tuto zimu zacalo snezit a ja som sa trepal cez horsky prechod. Jedine, co sportovej jazde branilo, bola neuveritelna nedotacavost namiesto pretacavosti. Prvych par zakrut som vybral ako s kamionom po idealnej stope, vo vyjazde s milimetrovym odstupom od zvodidiel v ohromujucej rychlosti 25-30km. Prvych par bolo zabavnych, neskor sa to zmenilo na velmi vycerpavajucu matematiku s prepocitavanim, ako rychlo asi musim ist, aby som tento kopcek vysiel atd. Neuveritelne vycerpavajuca a dlha cesta. Pri par brzdeniach, ked som sa chvilkami rutil na aute ako na sankach, to bolo aj na hrane, ale to auto sa len rozblikalo a vzdy to nejako vyrovnalo. Mat tak ine auto so social vybavou bez asistentov, tak asi vytvorim novu zjazdovku. Vysledkom toho celeho su nove Sava eskimo 3+, ale ten rozmer a sirku som pred sebou nedokazal ospravedlnit, takze beriem 205/55 R16, vyrazne lacnejsie a uzsie=menej nachylne na jazdu v kolajach. A este mi zostane na par uplatkov (ehm, teda pokut).

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator