Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Spotreba - iba LPG
vlkr
04.11.2013 09:27 - Re: Spotreba - iba LPG
U??vate?
Dobrý den,

C5 2,0 16V SX BA + LPG vlastním od srpna (augusta) tohoto roku, LPG sytém AG montovaný v Holandsku prakticky ihned do nového auta (auto prodáno 02/2005; nádrž LPG životnost 10 let končí 05/2015). Najeto 10 tkm. Podle dotankování do vypnutí čerpadla mi auto bere cca 7,4 l LPG/100 km. Jezdím denně trasu Olomouc-Nový Jičín a zpět 100km/h na tempomat.

Při cestě na dovolenou do ITA jsem jel tempomatových 135km/h (kromě zácpy okolo Benátek) a podle dotankování vycházela spotřeba 8,9 l LPG/100km.

K tomu všemu cca 30l benzínu na 5000km (rozjezdy+dojezdy) tj. 0,6 l BA/100km. LPG beru s vyjímkami jen na 2 pumpách - Shell Olomouc Pasteurova a Shell Nový Jičín (ta je teď zavřená tak beru jen v OL). Benzín vždy jen nějaký "lepší" - NITRO nebo 100 oktanový kvůli jeho nízké spotřebě dle pumpy. Jsem zvědavý o kolik to stoupne teď v zimě.

A proč jezdím "jen" stovkou? Porovnáním výše uvedených spotřeb mi vychází že za ten rozdíl 8 minut na jedné cestě mi ta zvýšená spotřeba nestojí...

Zdraví

vlkr

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator