Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Vibrace na volnoběh
TycoonX
30.10.2013 18:16 - Re: Vibrace na volnoběh
99
Zdravim, riešim jednu C5 2.2 HDi Exclusive r.2002 M5 /nie naša /a potrebujem poradi.

Symptómy:
-kolísanie otáčok na volnobeh
-motor sa pravidelne trasie a trasie/hýbe celým autom
-pri jazde (zábere) sa to zrovná
-stráca sa voda (0,5-1L na 500-600km), emulzia pod viečkom nieje, olej nepribúda
-pri doliatí destilovanej vody je to menej citelné (vibracie) ako pri doliatí nemrzky, kedy je to horšie
-žavý vstrek počutelne viac klepe (mláti)
-auto v minulosti jazdilo na sajrajt naftu (pred výmenou vstrekov)
-auto má normálny výkon aj spotrebu (6,5L)

Predchodzí servismani pred 2 rokmi diagnostikovali nanič vstreky, vymenili špičky, podložky o rok neskôr zase špičkový servis vymenil špičky vstrekov a auto bolo na čas OK. (2x 700€ uff..) Teraz to robí zase a majitelovi sa nechce soli za dalšiu sadu vstrekov, tankuje na regulernych benzinkach, ziadne tesco a je z toho neštastný.

-Na diag som to ešte nedal, asi až cez víkend, mrknem na spomínaný tlak railu a korekcie a celkové dávky.
-Mám neaké náhradné ND z 2.0 HDi RHZ..čidlo railu, rail, trubky, (na skúšku ak to bude rovnake)

-Ja osobne a predbežne typujem prasklinu v hlave/tesnení ..ale nemám to ako overi..to jedine ak mu v servise otlakujú hlavu..diagnostikuju uniky.. nikde som nijaký unik nenašiel takže voda ide najskor asi do valcov a vstreky potom majú haluz to dorovna a časom sa zničia..
-ako si to podložím túto teoriu netuším
-pri skúšobnej jazde (20km pri 140km/h) sa stratilo asi deci vody a motor je suchý, hadice tiež bez náznakov..nádržka vody bola natlakovaná

-vaše nápady?

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator