Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Chiptuning
vseved
27.09.2013 19:50 - Re: Chiptuning
99
jruze napsal(a):
... dozvěděl jsem se zajímavou věc - někteří co čipují upraví soft ke svému prospěchu- auto se po určité době (naprogramováno v čipu) začne chovat divně,začne vykazovat chyby (třeba chybné hodnoty váhy a různých čidel) , začne padat do nouzáku a jiné.

Tak to jsem se dozvěděl asi před 14ti dny, a tak jsem začal se synem (vysoká elektrotech. - aják) pátrat po skutečnostech. Rezervní řídící jednotku motoru odnesl do laboratoře ve škole a (se dvěma přednášejícími) ji prozkoumali. Dodatečně sehnali ještě schémata. Takže: Bez fyzického zásahu do ECU (pamě, propojené atd), není nic takového možné. Ověřeno pro EDC 14,15,16,17.
Jinak z obchodního hlediska je to bezúčelný - vypisované chyby bude řešit normální servis (pro čipovací firmu žádný přínos). Pokud není ECU poškozena (vypálená), jde do ní original software nahrát. A o se týká taxametrů tam šlo provést blokování protože pracovaly s datem (dem, měsíc, rok).

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator