Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Autoškola
vilous
20.09.2013 18:12 - Autoškola
99
Opravdu jsem hledal a opravdu podobné vlákno není, tož zakládám. Všichni jsme se nějak museli naučit jezdit a asi nemálo z nás toto řeší nyní pro své potomky.

Mám dceru a v květnu jí bude 18. Už asi rok jezdíme a kdo to nemá extra daleko - mohu doporučit. Na okraji Tábora je zrušené vojenské letiště a je tam 2000*70 m asfaltu + spojovací dráha a není tam ani zákaz vjezdu. Takže dost podobných dvojic jako já s dcerou, někdo, kdo si něco chce vyzkoušet v klidu, v zimě jsem tam testoval jízdu hlubokým sněhem... Prostě ideální. Dá se tam naučit i řazení na 5, odbočování...Navíc asfalt přechází plynule v pevnou louku. Válí se tam spousta vyřazených gum, tak dělám serpentiny, jako garáž, jako mezeru na podélné parkování...
Bývalku jsem před léty učil na podobné ploše u Hořovic, ale jaký je tam nyní stav nemohu referovat.

Aspoň si dcera zautomatizuje základní souhry pohybů a může se pak více věnovat instruktorovi, značkám...

Ale C5 na to moc dobrá není. Jediná výhoda je, že je obrovská a zevnitř to řidiči připadá ještě větší. Když si na to zvykne, tak fóbie v autoškole jí bude připadat krásně přehledná s báječným výhledem. Ostatní je v C5 z tohoto pohledu na výuku nevhodné. Silný diesel se na jedničku rozjede i úplnému lemplovi, tichý motor dává dojem, že se auto rozjede i za ticha. Stále jí opakuji, že u fóbie to bude muset víc řvát, aby se to hnulo. No a se současnou X7 ji ani nenaučím rozjezd do kopce přes ručku. I když ji v počítači vypnu, tak je to furt tlačítko 0-1, žádné praní se s pákou, která stejně nefunguje...

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator