Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Motor vůbec netáhne
fordík
19.09.2013 22:44 - Re: Motor vůbec netáhne
Za?iato?n?k
.45acp napsal(a):
jezdím spíš " na klobouka", takže žádné kolmé starty ani závody s oktávkami. Jen mi na poslední nádrži stoupla spotřeba z obvyklých 7l na 8,3l. Teď teda mám pocit, že auto dost oživlo, lépe se zvedá z nižších otáček. Spotřebu uvidím po dalším tankování.


Momentálně mě taky znepokojuje spotřeba auta, přesně jak uvádíš výše. Před opravou jsem pořídil na cca 250 km spotřebu pohodovou jízdou dostat na 5,9l, jinak jezdím krátké trasy dost přes 7l. Měl jsem z toho radost... Pak jsem pár dní autem nejezdil a objevil jsem louži pod autem. Byla prasklá vodní pumpa. Je pravda, že drobný únik kapaliny jsem již delší dobu pozoroval. Výměna vodní pumpy včetně rozvodů. Po zahřátí motoru byl zjištěn únik chladící kapaliny po bloku motoru. Zjištěna křivá hlava, vadné těsnění a z hrůzou objeveny drážky v bloku motory na 2,3 a 4 válci . Hlava zafrézována, výměna těsnění hlavy a dodatečně ještě mrazovky. Po opravě auto nejede jako dříve. Spotřeba stoupla hodně přes 8 litrů. I okamžitá spotřeba hází šílené hodnoty. Auto se chová, jako když mu dochází dech a do kopců netáhne. Při větším sešlápnutí nejde za plynem, jak by mělo jít. V nouzovém režimu není, to je ještě větší utrpení. Hlášky nic nehlásí a diagnostika po opravě, také nic zásadního. Jak tady čtu, tak by to mohl být taky problém někde na ventilu SWIRL nebo nějaká nenapojená či vadná hadička. Mám něco přes 252 tis. a stává se z toho čím dál více pokladnička...

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator