Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: cesta na dovolenku
duff74
19.08.2013 14:15 - Re: cesta na dovolenku
99
Tak už jsem se taky o půlnoci vrátil z Chorvatska. Cesta tam v pondělí 12.8. kolem 02.45 h z Holešova přes Bratislavu a Rajku do Székesfehérváru a přes přechod Goričan do HR. Cíl byl v Maslenici, což je první sjezd za tunelem Sveti Rok - 870 km. Cesta úplně v pohodě a maďarská dálnice byla od Székesfehérváru po HR hranice dopoledne v pracovní den úplně pustá. Na místě jsem byl před 13.00 h i s dvěmi přestávkami.
Včera v neděli jsem naplánoval odjezd v 13.00 h abych se vyhnul kolonám...Úplně stejně přemýšlelo asi bambilión lidí, protože první kolona byla už v kopci před Svetim Rokem. Ta se rozjela hned za tunelem. Musel jsem tankovat, tak jsem zastavil na první pumpě za tunelem (INA) a než jsem došel na řadu, trvalo to 48 minut. No a pak se konalo pár menších kolon bez zjevného důvodu a od místa kde se připojuje dálnice z Istrie už to byly jen takové přískoky až k Lučku cca 50 km. Proto jsem radši s předstihem odbočil na bezhotovostní platbu mýta, kde bylo přede mnou jedno auto. Ze Zagrebu už jsem fičel plynule až domů s jednou zastávkou na pumpě v Maďarsku. Ale stejně jsem dojel až v 00.30h.
Celkem 1910 km, rychlost do 140 km/h, spotřeba 6,3 l. Dálniční poplatky: 1352,-Kč (bez slovenské DZ), cena nafty do 3500,-.

P.S. auta u pangejtu: Opel Zafira A (nevydržela to popojíždění a uvařila se), Renault Megane, Ford Focus, BMW 3 (relativně nový) a Felda s HR spz. C5 jsem potkal kupodivu jen jednu, byla to C5 II sedan se zagrebskou spz.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator