Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Ethanol E85
Alien
06.08.2013 14:42 - Re: Ethanol E85
99
vos.pe napsal(a):
Kolik stojí Elotec,vyplatí se investovat?


Cena i s montáží plus emise a se zápisem do TP mě vyšla na 10400,- pro V6
Pro čtyřválec by se to mohlo vejít do 9 tis.
Další investice bude palivový filtr a potom klasika co u benzínu.
Doporučuje se zkrátit interval výměny oleje, no já ho stejně měním po 15 tis. co je 1x za rok.
Jinak nic, naprosto stejná údržba, jako s benzínem.
Teď budu sledovat spotřebu. Je třeba si to pořádně rozmyslet, já se rozhodoval snad půl roku, buď zůstat u benzínu, nebo plyn a nebo líh. Počítal jsem, počítal jsem dopředu co by mohlo a nemohlo odejt, kolik km, kolik co stojí a nakonec jsem se rozhodl pro líh.
No a hlavní důvody proč:

+počáteční investice, výrazně menší než LPG, CNG
+nikde žádná bomba, nádrž navíc
+emise Euro 4, oficiální zápis do TP, a jenom klasické technické kontroly
+můžu parkovat i pod zemí
+rozdíl 10 a více kč na litru oproti benzínu a i kdyby ne, pořád rozdíl (až to zdaní, tak zase se můžu vrátit k benzínu, je to jedno)
+subjektivní pocit z lepšího chování auta, automatu, tichší chod
+vyšší oktanové číslo než N95 (nepatrná drobnost)

- ještě není zima, ale možné horší starty, nicméně neočekávám nic zvláštního. S ropákem jsem měl horší zkušenosti. V zimě ale prodávají poměr 70 lihu ku 30 N95 a do -20 by neměl být problém
- výrazně menší výhřevnost, velký obsah kyslíku = větší spotřeba, pokud je vše zle nastaveno a nebo se jezdí bez úprav. Jízda na chudou a nebo naopak velmi bohatou směs a s tím souvysející možné potíže - u neřízeném spalování a nebo u špatně nastavené jednotky.
- váže na sebe vodu ( možné problémy s údajnou korozí a zničení palivového systému) - pumpaři, známe, tu a onde šup voda pro větší zisk. Benzín se pak dostává nahoru, neb se vyváže a mohou vzniknout velké potíže)
- spousta fám a nesmyslů o tom, co se kde zničí, co se kde rozežere
- zvedne se spotřeba ( ukáže až čas)
- možnost, že odejde palivové čerpadlo ( palivo je hustější a t잚í)
- palivo stárnutím ztrácí své vlastnosti a znehodnocuje se ( jenže ne v řádech dnů, ale měsíců), takže v běžném provozu se nestane nic
- no a další a další, viz debata zde na foru

I tak jsem se prostě rozhodl snížit náklady na přepravu své osoby a osob mě blízkých a první dojmy jsou velmi nečekaně pozitivní. A nádrž plná za 1500,- , ufff, to je tak trochu sakra rozdíl. ( Jasně LPG), nicméně jsem šel jinou cestou, cestou lihu a té vé-šestce to parádně svědčí a chutná.

Neříkám, že to je jediná a správná cesta, jestli vůbec je. Ano je, nejezdit, ale kdo se toho vzdá ehm.
Vím, že mě může čekat peklo, ale rozhodl jsem se a zatím se jeví vše naprosto v pohodě. Šlo jen o to jít do toho, takže čas ukáže, jestli to mělo cenu.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator