Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Risk of particle filter blocking
igok
03.08.2013 22:52 - Re: Risk of particle filter blocking
VIP
asi pred tromi tyzdnami, 3 dni pred odchodom na dovolenku do Chorvatska, mi moja C5 III zahlasila "Risk of particle filter clogging: See handbook". Toto mi urobila dva dni po sebe. Najskor ma chytil stres a panika, lebo mi bolo jasne ze do zaciatku dovolenky nemam cas s tym nic urobit, specialne preto ze mam pod autom jednu dlhu neprerusenu ruru, od vlnovca az po koniec vyfuku a nie skladacku ako pod starou C5 I.
Ale potom som sa trosku ukludnil, ked som coto precital tu nafore ale hlavne ked som podla odporucania mojho auta otvoril "handbook".
A tam sa pise toto:

"V prípade rizika zanesenia sa na
združenom prístroji zobrazí hlásenie
sprevádzané zvukovým signálom
a rozsvietením servisnej
kontrolky.
Táto výstraha je aktivovaná na začiatku
upchávania časticového filtra
(podmienkou je neobvykle dlhá
jazda charakteru mestskej premávky:
znížená rýchlos, zápchy…).
Na regeneráciu filtra sa odporúča,
ak to umožňujú podmienky premávky,
jazdi rýchlosou 60 km/h
alebo vyššou po dobu aspoň piatich
minút (pokým nezmizne výstražné
hlásenie).
Ak výstraha ani potom nezmizne,
obráte sa na sie CITROËN."

Takze som sa pokusil odjazdit aspon tyh 5 minut bez zlozenia nohy z plynoveho pedalu, co je pri 15km jazde do prace cez obce dost tazko dodrzat. Pomohol som si este zvysenymi otackami, na automate som dal sportovy rezim. Na treti den som uz hlasku nemal.
Potom nasledovalo 800 km do Chorvatska a 800 km spat. Auto zatial nemalo ziadne pripomienky, myslim ze FAP mal dost casu regenerovat aj niekolko krat.
Teraz som uz len zvedavy kedy sa ozve opat, auto ma uz nabehane 172 tis km, co je, podla toho co sa tu na fore pise, uz na hranici zivotnosti FAPu.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator