Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Děsy na cestách
jruze
23.07.2013 11:04 - Re: Děsy na cestách
U??vate?
zdenekb napsal(a):
Není problém v tom "ale těch 10-20 navíc dám"? 130 je zákon a leckde na světě by řidičům neprošlo ani 5 navíc. A teď mám situaci, kdy těch 130 jedu a dojíždím náklaďák, co tam má tak 90. V levým pruhu jede někdo 30 přes. Buď brzdím já nebo on. Co si vyberu? Mám na 100km 50x dobržďovat nebo jet 90 mezi kamionama, protože někdo nerespektuje zákon? (Mluvím o běžné situaci, kdy na všechno je dost času, ne o myškách a úmyslném brždění). Jezdil jsem i v zahraničí a nikde - snad kromě Bulharska - jsem se nesetkal s tím, co se děje na našich silnicích. Ani v Německu se vám nestane, aby se vám při přejíždění kamionu třeba ve 170 na nárazník nalepil debil v Audi co jel předtím 220 a blikal dálkovejma přestože je mu jasný, že nemáte kam uhnout. U nás je snad v zákoně, že rychleji jedoucí vozy mají absolutní přednost? Tradice třídního boje u nás holt přežila - jak v politice tak na silnicích. Mindrák jak prase, na obou stranách.


Ani mně to neprošlo-mám ještě 1/2 ,,podmínku" ale né vždy a všude mám 10-20 navíc , ale nemluvím o tom že jedu 150 a někdo s odstupem 500m začne předjíždět pomalejší 120cítkou ale o těch co jedou 90. a strčí mi to před čumák 50m předemnou a pokračuje stejnou rychlostí nebo i menší a to třeba kilometr (když to udělá 200m předemnou tak se mi při srovnávání rychlosti varovky nerozblikají Můj styl je že když vidím že mne dojíždí někdo dojíždí a je mi vcelku jedno jestli tam má 200. tak se snažím včas jít do pravého a třeba na 90. a postím ho - třeba je to tím že nedělám to co mne vadí na druhých - to samé platí o nájezdech to funguje super v Německu - najíždíš na dálnici a auta jdou o pruh doleva aby ti umožnily plynulí nájezd a u nás ??? Nebo odbočující pruh doprava ? nepustí tě tam protože je nas...nej že jsi ho dojel v levém(konkrétně noví nájezd z Prahy na dálnici Ml.Boleslav a následné trojité přejíždění o pruh doleva - to bývá občas matějská)

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator