Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Výměna chladiče klimy
jruze
20.06.2013 12:25 - Re: Výměna chladiče klimy
U??vate?
kleki napsal(a):
Ja som mal tiež problém s klímou , na jar sa nerozbehla a tak som ju dal v apríli preplni. Fungovala asi mesiac a znova prestala chladi. Keďže mi tam pri plnení dali aj farbivo , tak som odstrojil predný nárazník a hžadali sme miesto úniku. Po demontáži sahary sme našli mastný fžak rovno pod stredom ventilátora. Tak som zohnal nový chladič (96éčiek) a vymenil som ho. Mal som z toho väčšie obavy ale výmena chladiča s naplnením a spätnou montážou nárazníka cca 1,5 hod. Po zdemontovaní nárazníka je potrebné demontova nasávaciu rúru do filtra, celý airbox s váhou vzduchu a hornú hadicu do intercoolera. Odpoji rúrky od chladiča , odpoji kábel k tlakovému čidlu. Potom už stačí odisti vodný chladič hore odtiahnu ho cca15-20cm pokiaž dovolí vodná hadica a chladič klímy sa dá popri ňom pekne vytiahnu. Premontova tlakové čidlo na nový chladič a šup s ním na miesto. Predtým som však ešte vyčistil priestor medzi chladičmi a okolo sahary pretože tam bolo dos prachu , lístia a bordelu. Na prívodných rúrkach ku chladiču a pod tlakovým čidlom je dobré vymeni tesniace gumičky a trochu ich namaza pred skladaním aby sa nepoškodili. Potom už len dosklada veci okolo motora , nahodi nárazník a naplni chladivo s olejom a farbivom. Teraz už v aute zase mrznem


Nevím jestli u všech,ale ty co beru já tak u nich je snímač tlaku součástí(novej)

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator