Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Kam na víkend či dovolenou
zdenekb
09.06.2013 21:33 - Re: Kam na víkend či dovolenou
99
Pokud máte rádi trochu adrenalinu a kroucení volantem, měl bych tip: Stará cesta přes průsmyk Tende mezi Itálií a Francií (nová vede tunelem). Koncem května to nebylo průjezdné celé, byly tam ještě závěje. Jel jsem z Francie (od jihu) a dostal jsem se až skoro nahoru - za poslední vlásenkou (číslo 46) byl přes silnici metr vysoký jazyk a vjezd do sedla byl zavalený sněhem úplně, takže jsem se vracel stejnou cestou. Z italské strany není tolik zatáček, silnice je širší, asfalt až nahoru (výška asi 1800m), ale je to od severu a teď tam bylo sněhu ještě víc. Tahle oblast je ráj pro teréňáky a motorkáře - nějací s landrovery tam byli, ale nedostali se dál, než já a na C5 koukali jako vlčák na turecký med
Je to stará obchodní stezka, po které se dopravovala sůl. Navíc v druhé polovině 19. století byly v průsmyku a okolí postaveny mohutné pevnosti, které jsou dnes opuštěné. Pevnosti jsou propojené podobnými cestami jako je ta na průsmyk (jen ne tak kroucenými - je to zhruba stejná výška)

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator