Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Žárovky denního svícení / C5 III
Roozena
28.05.2013 17:09 - Re: Originál denní svícení / C5 III
99
Mno... já sem na to šel jinou cestou, která se může zdáti v mém případě zbytečnou, ale na efekt dobrý a v případě modelu světlomatu s žárovkovým DLR (pro který jsem to původně plánoval) by to mohlo i kněčemu být. Zkrátka - protože jsem tak nějak došel k závěru, že všechny prodávané LED náhrady žárovek mají jeden zásadní problém a to je téměř 100% úmrtnost čipů z důvodu přehřátí (nechápu, že někdo tohle s klidným svědomím prodává s tím, že to má příkladně výkon 6W - účinnost LED zdaleka není 100% a a se to někomu líbí, nebo ne, tak minimálně 1/3 výkonu jde do tepla a bez chladiče se asi stane co?...) a vibrací (+ vlastnost, kdy většina čipů je mimo ohnisko reglektoru), tak jsem zvolil variatu výroby vlastní náhrady. Použil jsem LED CREE XM-L (10W)dal ji na pořádnej chladič, napájim ji příslušným driverem a supluje žárovku v potkávačkách, který de-facto taky svítějí pořád. Dioda se nepřehřívá, ač je chladič přímo uvnitř reflektoru, tak se teplo bez problémů odvádí. Bohužel výměna za orogo žárovku pro DLR není možná z důvodu konstrukční náročnosti držáku/chadiče a uchycení LED. Vypadá to, jak to vypadá a komu se to nelíbí...

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator