Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Spotreba - iba LPG
loop1
09.05.2013 14:02 - Re: Spotreba - iba LPG
99
citrus napsal(a):
ja to mam podobne 10-11. Plynu si to vezme vzdy viac ako benzinu u mna cca o 2l naviac.
Nemam to ale uplne presne odsledovane lebo PC moc neverim a spotrebu moc nesledujem furt je to lacnejsie ako na benzin

Ako vies ze to bolo montovane v Citroene? Co ja viem Citroen sa od LPG dost distancuje. Ale iny kraj iny mrav...


Montovane by to malo byt priamo v Citroen autosalone - mam k tomu papier o montazi z Holandska - dal som si tu namahu a nahodil do google translate tu ich "flamstinu". A ako montazne pracovisko bolo Citroen. Ale mozno to je inak - neviem. Kazdopadne je tam plyn uplne od prvych km. Dnes ma auto najazdene 156.000 km. Kupil som ho nedavno - 02/2013, vtedy malo 150.000 km.

Cez zimne obdobie a na zimnych gumach mi spotrebovalal moja C5 max. 10 l /100km (merane realnou spotrebou podla dotankovania do plne - aplikacia www.spotreba.sk - dost dobre, odporucam ).

Pred cca 3 tyzdnami som mal auto v servise - velka servisna oprava - menili komplet rozvody, kladky, olej, vodnu pumpu, filtre, olej v prevodovke. Iba sviecky nie - tie boli menene udajne nedavno.

Odvtedy sa mi spotreba zdvihla na spominanych cez 11 l/100km a viac. Ked jazdim viac mesto, tak kludne aj priemer 13 l/100km. Predtym nikdy cez 10 l....

Moze mat uvedena vymena rozvodou a filtrov dopad na spotrebu?

PS: Tankujem vzdy na rovnakej LPG pumpe v Ziline (ti co jazdia na plyn u nas si ju chvalia). Predtym mi vzdy vyplo tankovanie pri 50 dotankovanych litrov (nadrz je 69 L, 80% by sa vraj malo tankovat - vypina to zrejme plavak). Po spominanej vymene mi vsak zrazu vzdy dotankuje az do 59 l do nadrze. Ked som telefonicky volal s LPG servisom, povedal, ze to je stale OK. Moze to byt sposobene napr. vonkajsou teplotou, tlakom v nadrzi na cerpacej stanici, atd. ... Nie som vsak tak skuseny, tak neviem...

Inac vdaka za kazdy prispevok. Je to skvela komunita okolo Citroen C5 - predtym som bol vlastnikom Skody Octavie a Hyundai Sonaty - oba v diesel - ale svoju C5 by som nevymenil za nic na svete - pohodlnost, komfort, vybava Exlusive, tichuckost, naklady na servis benzinaku, ....

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator