Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Ethanol E85
krem
15.04.2013 12:44 - Re: Ethanol E85
99
krem napsal(a):
- vozítko: C5-I, 2.0 benzín/100kW, 142 tis.km, 1.majitel, originál tovární seřízení bez přídavných čipů, bez palivového filtru (původně určeno pro německý trh), jezdím s lehkou nohou a obvykle vytáčím max do 3000 ot., běžná dlouhodobá zimní spotřeba BA95ultra (Globus) 8,9l/100km,


Doplnění zkušeností za zimní sezónu (listopad až půlka dubna) :
(pův.příspěvek .link. )

jízdy při testech asi 50% město a okolí (do 10 km), 15% cesty do 50km a 35% dálnice

- výsledky stručně:
mimo - při prvním větším poklesu teplot jsem natankoval čistý BA95 a byl napůl v šoku. Připadalo mi subjektivně, že auto nejede, je líné, motor není pružný, hlavně v nízkých otáčkách. Po doplnění E85 se vše "vrátilo" k normálu. Takže pro mne je ježdění s přimíchaným E85 "návykové"
1. čím nižší teplota, tím větší problémy se startováním - potvrzeno na 100%, ale i při mínus 15 st. vždy nastartováno nejpozději na druhé brnknutí, takže lze tolerovat
2. uvolňování nečistot a zvýšená koroze v palivovém systému - dosud (10.měsíců) žádný problém
3. zkoušením jsem vysledoval poměr 85:15 (asi 10 litrů E85 do plné nádrže) jako kompromis pro zimní provoz. Nejsou neúměrně problémy se starty (do mínus 5 start na první pokus), je klidnější chod motoru a subjektivně pocit lepšího zátahu.

Výsledek zimního provozu: ujeto necelých 7000 km s průměrnou dlouhodobou spotřebou 8,2 l/100 km. Takže další šok! Spotřeba mi oproti jiným rokům poklesla o nějakých 8%

Celkově si přechod na mix s E85 pochvaluji. Technické problémy žádné, spotřeba a náklady na PHM nižší, jízdní projev lepší.
(pro koumáky: průměrná spotřeba dle T.P. 8,7l/100 km, praktická spotřeba v předchozích létech se pohybovala kolem této hodnoty, po přechodu na mix BA95 s E85 lze předpokládat průměrnou celoroční spotřebu někde těsně pod 8 l/100 km, což hodnotím kladně)

Tolik informativně MOJE OSOBNÍ PRAKTICKÉ zkušenosti. Nikomu je nevnucuji, nepolemizuji.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator