Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Automatická převodovka AL4 - nouzový režim
Janina
14.03.2013 13:59 - Re: Automatická převodovka AL4 - nouzový režim
99
Pokusím se popsat problém s automatickou převodovkou AL4 (i v C5), který mě potkal u Xsary Break 2,0 HDi, kterou jsem koupil u Hondy K.Vary (vzali ho na protiúčet). Auto mělo před koupí problém s aut.převodovkou, padala do nouzového režimu, Citroen Minimo K.Vary (už zkrachoval) vyřešil údajně závadu tím, že vyměnil olej v převodovce a poté ji znova naprogramoval. Mě převodovka začala časem opět padat za studena do nouzového režimu, vyjímečně lehce proklouzla 4.rychlost, po ohřátí fungovala bezvadně. Honda proto odvezla auto opět do Citroenu Minimo, kde se rozhodli vyměnit dva elektroventily. Auto se poté už nerozjelo vůbec. Honda proto odvezla auto k sobě a pustila se do převodovky sama. Rozebrali jí včetně hydrobloku, vyčistily, vyměnili těsnění, lamely (některé byly opotřebovanější), gufera a olej a převodovku složily. Jelikož čistily i manuální ventil na regulaci tlaku a nastavili ho dle odhadu, padala převodovka do nouzáku na vysoký tlak, proto tlak manuálním ventilem ještě trochu snížily a převodovka pracovala od té doby bez chyby, jen neřadila zcela plynule. Na doporučení jsem proto zajel do nového servisu Citroen, aby připojili auto na diagnostiku a seřídili tlak. Oznámili mi, že je v převodovce stále vyšší tlak, což může být vadné tlakové čidlo (výměna cca.7tis.) nebo vadný hydroblok (výměna cca 33tis.), žádný manuální ventil na regulaci tlaku v převodovce prý není. Honda proto kontaktovala sama Citroen, aby zjistila jaký tlak má v AL4 být a já jsem z této diskuze (díky uživateli bobe) stáhnul radši přesné hodnoty. Podle starého elektroventilu vyrobili mezikus mezi hydroblok a elektroventil s měřícím místem tlaku v převodovce a nastavili manuální ventil na správný tlak. Převodovka řadí od té doby hladce a zatím bez problémů. Doufám, že moje zkušenost pomůže řešit problémy i jiným uživatelům. S Hondou jsem se domluvil na velmi solidní ceně celé akce(díly).

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator