Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Citroen C6 vseobecne
operatorXM
15.12.2012 07:24 - Re: Citroen C6 vseobecne
Za?iato?n?k
Po několika XM jsem jako jedinou možnost dalšího auta viděl C6. Zrazovali mě od ní hlavně v servisu v Citroenu. Náhradní díly jsou velmi drahé, stejně jako servisní prohlídky. Nicméně jsem koupil jetou C6 2,7 HDI 150000 Km. Měla po repasích přední nápravy, 50 tis. Kč jedna strana. Taky měla měněné čelní sklo, 60 tis. (teď je prý levnější). To jsem viděl na fakturách s Citroenu. Auto mělo závadu automatu, což jsem zjistil až v městském provozu po zahřátí automatu. Auto jsem po tahanicích a s finanční ztrátou vrátil. Oprava automatu byla stanovena v neautorizovaném servisu 80 tis, v Citroenu 100 tis. Takto poučen jsem koupil novou C5 kombi, což jsem si po XM ohledně komfortu pohoršil a první okamžiky jsem byl dost zklamán. Takže jen pár postřehů: C6 je výrazně měkčí v porovnání s novou C5, hlavně díky AMWAR. Podvozek je měkký asi jako v mém XM s komfortníma koulema, s tím rozdílem, že C6 se nehoupe a nenaklání, pouze dokonale žehlí nerovnosti. Vnitřní prostor je proti C5 větší, hlavně šířka vpředu a délka na zadních sedadlech. Sedadla jsou v C6 komfortnější, hlavně je delší sedák. C6 je tišší, pokud není motor v záběru, tak je prakticky ticho, bezrámová okna jsou nehlučná. Ten motor V6 HDI je o dost hlučnější než třeba 2,0 HDI (proto jsem ho nechtěl ani do C5). Je slyšet hlavně v záběru. Po V6 3,0i v XM jsem byl zklamán hlučností, zato kroutící moment 2,7 HDI je úžasný. Další otázka je praktičnost, pro rodinu s dětmi co jezdí lyžovat nebo na dovolenou s kolama pod stan to moc není, ten kufr je opravdu malý. Nyní jsem už s C5 spokojen (jen kdyby měla ten AMWAR), za C6 se ohlédnu jak je krásná a oddechnu si, že ji nemám. Rozum zvítězil na srdcem. Je to ale tak dobře?

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator