Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Přepětí v systému
artsvec
09.10.2012 06:31 - Přepětí v systému
Za?iato?n?k
Tak vám popíši, jak mě moje C5 poprvé nedovezla domů. Vyjíždíme od tchánů je večer tma, nastartujeme a ejhle počítač zahlásí Braking faulty a rozsvítí se oranžový Servis. Žena už začíná plašit, já jsem ještě v klidu. Vyjíždíme a po ujetí 20m motor škube, při přidání plynu padají všechny ručičky do nulové polohy, vše zhasíná včetně venkovních světel, jediné co svítí je červený Servis. Vyspínáme motor a zkoušíme znovu startovat což se podařilo a také se nám daří popojet na parkoviště. Volám švagrovi a bere diagnostiku a přijede pro nás. Mezitím jsem problém konzultoval s Martinem-autodiag, tímto mu ještě jednou děkuji za pomoc. První podezření bylo, že v důsledku podpětí se zbláznily jednotky. Přijíždí švagr s tátou a zjištují, že je cítit baterka, následně diagnostikou zjišují, že problémy způsobuje přepětí, konkrétně 17V. Závada jasná regulátor alternátoru. V důsledku přepětí nefungovala hydraulika, světla dálková ani tlumená, nešel pravý blinkr a ani koncová světla, palubní počítač hlásil různé chybové hlášky. Fungoval levý blinkr, přední i zadní mlhová světla. Tedy se táta rozhodl, že pozapínáme vše tak aby to spotřebovávalo co nejvíc proudu, a že zkusí na málo plynu těch 18km dojet ke švagrovi do dílny, toto se podařilo. Ještě chci zmínit, že alternátor jsme před 3 rokama dávali nový - začala hrozně ječet volnoběžka a jelikož byl celý alternátor za dobrou cenu, tak se dal nový. Po namontování nového regulátoru alternátoru, smazání všech chyb(a že jich tam bylo), výměně popraskaných žárovek(vše co nesvítilo byly popraskané žárovky) už zase C5 v pohodě funguje. Baterka dostala asi slušný záhul, takže jestli má odejít a to stihne letos v zimě, protože do příštího léta je ještě v záruce.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator