Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Kotouče, destičky?
DrMarvin
14.09.2012 00:47 - Re: Kotouče, destičky?
99
BlueSeven napsal(a):
Ahoj,
jelikož jsem byl požádán "kotyskem", abych se podělil o zkušenosti s kotouči Zimmermann a deskami Textar, tak to píšu sem, aby z toho měli něco i ostatní.

Co mám na autě je zde: .link.

A teď moje postřehy:
- v současnosti najeto cca 12000 km, na první pohled vypadají, že se nesjíždí
- na předních je perfektní to, že mají Z-coating (nereznou)
- vrtání je také super, hlavně, když je vlhko, nástup brzd je mnohem rychlejší než u nevrtaných kotoučů
- i po těchto ujetých kilometrech se na kotoučích nedělají drážky, kotouč vypadá stále jako "nový" (brácha má na nových kotoučích na Alfě najeto cca 5000 km a už jsou na nich vidět po obvodu drážky)
- i po intenzívnějším brzdění nevadnou, nástup je stále vynikající

- pro zadní kotouče platí to samé, až na to že nemají vrtání a ochranu Z-coating (takže reznou), jinak se také prakticky nesjíždí, nejsou na nich vyryté drážky, atd.

Co mě hlavně překvapilo, je to že se na nich zatím nedělají drážky. Všechny kotouče, které jsem zatím používal je měli po několika desítkách respektive stovkách kilometrů. Z toho vyvozuji, že je na ně použit opravdu kvalitní materiál.
Ale také to může souviset s destičkami Textar, protože se o nich říká, že vydrží cca 30000 km, to by znamenalo, že jsou patrně měkčí než jiné desky a to by mohlo omezovat tvorbu drážek na kotoučích, to je ale už čistá spekulace

Uvidíme, jak budou vypadat po 30000 km (to bude asi za 8měsíců). Svými vlastnostmi a výkonem mě značka Zimmermann (toto není reklama ) zaháčkovala a pro všechna moje budoucí auta je budu patrně kupovat. Za poměrně dobrý peníz super kotouče



Musim s tebou jen souhlasit....na minulych autcxh jsem mel tuto kombinaci a nebo jeste kotouce brembo max....nikdy jsem s nicim lepsim nejezdil a vydrzi pomerne dlouho....lepsi priplatit nez zjistit na dalnici ve 190 ze to nejak nechce brzdit

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator