Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Ethanol E85
Hanz 397
21.08.2012 21:53 - Re: Ethanol E85
U??vate?
Darja napsal(a):
Ano, má vyšší oktanové číslo než běžný benzín, a proto se může vůz zdát svižnější.
Ethanol je méně výhřevný než benzín. Je potřeba více zápalné směsi pro vyprodukování stejné práce.



Dále studené starty... v zimě rozhodně nenechávejte dlouho stát auto, kde máte natankován E85, protože bioethanol není tak stabilní jako benzín, má silnou slučitelnost s vodou. Součástí úpravy je taky právě řešení studených startů bohatší směsí.

Tohle všechno vím(auta mě už chvíli živí),nikoho nenabádám,aby tankoval"levnej"ethanol,konec konců je to každýho věc,já jen píšu objektivní zkušenost s jeho používáním. Navíc naše picasso je 12 let starej pekáček... Nový auta se s tím moc nepopasují. Ale na druhou stranu-docela podobný vlivy na motor,jako jsi popsala u ethanolu má i LPG(teď se tady na mě zase sesype tuna argumentů,že plyn není ethanol,atd) a ten nikomu nevadí... naopak. Já bych si ho do auta třeba nikdy nedal. Ale to už je jiné téma...

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator