Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Stínítka, rolety
karneval
13.08.2012 14:51 - Re: Stínítka, rolety
99
Dnes som opravoval roletku zadného okna ktorá je schovaná v plate kufra. Celé som to rozobral pretože sa jedna strana odtrhla.


Najprv napíšem dôvod prečo sa toto stáva: pravdepodobné príčiny sú asi 2, resp.3.

1. lepidlo použité na prilepenie roletky k tyči na ktorú sa navíja je málo odolné a pri vysokých teplotách v aute (ak vám auto stojí na priamom slnku celý deň) sa topí a postupne povožuje. Natiahnutá roletka sa potom popoahuje ďalej zo svojho pôvodného miesta. Jeho vrstva aj keď je strojovo nanášaná tak sa smerom ku krajom stenčuje a slabne.

2. pružina ktorá navíja valček s roletkou spä do púzdra je nastavená na zbytočne silné pnutie. Dá sa nastavi na menej a efekt je ten istý, roletka ostane pekne napnutá.

3. toto je žudský faktor, preventívne pri vysokých teplotách a silnému slnku by bolo lepšie ju ma stiahnutú, čo je ale paradox pretože práve pri takých príležitostiach ju má človek natiahnutú. Každopádne je asi lepšie nema ju vytiahnutú 24/7.


Teraz riešenie:
jednoducho som to tam prilepil iným lepidlom, pružinu namotávania roletky som nastavil na menšie pnutie a uvidím kožko to vydrží

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator