Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Zimní nafta nezamrzá?
Mikra
06.02.2012 19:39 - Re: Zimní nafta nezamrzá?
99
Před dvěma lety jsem měl podezření na zamrzlou naftu. Na Benzině mi předložili certifikát s textem, že nafta je zimní, což znamenalo do -20. To je myslím limit, který nařizuje nějaký zákon, nebo předpis. Já měl natankováno s aditivací VIF a tak jsem pomocí laboratorního teploměru a domácího mrazáku udělal vlastní test. Nafta při teplotě -24°C byla krásně řídká a tekutá, jen láhev byla řádně omrzlá. Z venku. Nakonec se ukázalo, že můj problém byl ve špinavém palivovém filtru, který předchozí majitel (Citroen ČR) nevyměnil patrně celých 60t km. K tomu mých 15t km a byl jsem na hodnotě, která by snesla nejméně 2 výměny filtru.
Proto se přikláním k názoru, že nafta nezamrzá. Ale bez aditiv, a už vlastních, nebo přímo přidaných do nafty dodavatelem, se při nízkých teplotách vyloučí v naftě parafin a ten ucpe palivový filtr. Aditiva zabraňují vyloučení parafinu, ale nefungují jako nemrznoucí směs. Říká se tomu "filtrovatelnost nafty". Přidáním aditiv snížím teplotu, při které se parafin vylučuje.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator