Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Problémy s topením v C5 I - klapky
comgen
27.08.2011 10:06 - Oprava klimatizace - řidiče - C5 I snadno a rychle - návod
99
Tak se mi povedlo podle Jumepova návodu .link. opravit pořád topící klimu u C5 I 2002 na levé straně. Děkuji Jumepovi a všem s fóra za cenné tipy, kterými jsem se inspiroval a chtěl bych se také podělit o své zkušenosti.

Nejprve, co je nutné skutečně demontovat - to je pouze středový panel(doporučuju tento návod .link. ) a kryt pod volantem, který je tam pouze nacvaklý.

U středového panelu jsem zároveň vyměnil žárovku osvětlení popelníku, když už to bylo dole.
Až sem je to práce pro nezkušeného tak na půl hodinu až hodinu.
Měl jsem sešoupnutý i tunel, ale myslím si, že to nebylo vůbec zapotřebí.

Motorek skutečně drží na 3 šroubkách, příliš utažené nejsou. Použil jsem malou golu tuším se 6 klíčem,
pravou rukou od středu panelu jsem se trefoval, levou rukou s klíčem pod volantem jsem motorek povoloval.
Pak na mě chlapec vypadnul, provlíkl jsem ho s kablíkem pod volant, povolil konektor a hurá ven.

V průběhu montáže jsem nestartoval ani nestrkal klíček do zapalování, aby klapka zůstala tam kde je -tj. na nastavených 16° kam se mi ji občas ještě povedlo dostat.
(Čím dřív se oprava udělá, tím líp).

Měl jsem štěstí na plastovou verzi. Motorek jsem vůbec nerozebíral.
Připravil jsem si šupleru, velký šroub, ze kterého jsem se rozhodl udělat nástavec a kotoučovou brusku, svěrák, plochý pilník a lepidlo Loctite(tuším 246).

Bohužel kus hliníku, ze kterého bych snadno udělal "hvězdičku" jsem neměl, a tak jsem se rozhodl pro ocelový kvádřík, doufaje, že to bude stačit. Jen udělat kvádřík ze šroubku zabralo mi tak 2hodiny, ale chtěl jsem být co nejpřesnější a nespěchal jsem.

Rozměry - délka široké části 15mm, délka toho kousku, který se zacvakne do motůrku 7mm.
Celková délka 22mm.
Šířka 9x9mm a 7x7mm(alespoň, pokud si to dobře pamatuju).
A tak se brousilo a brousilo a pilovalo a pilovalo, až se dílo povedlo, nástavec se nalepil, motorek se zpátky do auta nasadil, šroubky zašroubovaly, konektor nasadil, kryty a panel se vrátil a už to funguje.

Dle jednoho člena fóra - bohužel jméno si nepamatuji, mu tento kvádříkový nástavec už nějaké léto funguje, takže věřím, že bude i mě.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator