Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi
TomasT
23.08.2011 12:29 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi
99
Zdravím,
potřebovali bychom asi nějaký tip od zkušeněšjších.

Byl u mě dnes kolega z fóra (MilanC) s tím, že mu auto pořádně nejede (Xsara Picasso 1.6HDI 80kW motor 9HY, r.v. 2004).
Projížděli jsme auto i s diagnostikou a opravdu tam asi není něco v pořádku.

Testováno na dálnici na na pětku na plný výkon (pedál na podlaze), rychlost kolem 110-140:
- pocitově opravdu auto akceleruje líněji než moje C5 (taky 1.6HDI)
- prý se nedá dostat přes cca 165km/h (dle TP je max kolem 185)
- turbo dává tlak max 2200 mBar (to vypadá zcela OK)
- průtok vzduchu max 800 mg/ot (nedokážu posoudit - ale odpovídá naprogramované)
- max okamž. spotřeba 11,5-12 l (to je podle mě málo, mě na C5 se dostává v takovémhle režimu i přes 15)
- váha vzduchu vyloučena (otestováno s jinou z dobře jedoucího auta, zcela beze změny)
- auto by mělo být bez FAPu
- filtr je tam prý sportovní s vyšší propustností
- lanko plynu prý bylo napínané, mělo by být OK
- chybu do logu auto nehodilo žádnou
- cca 1-2x za rok při delší zátěži (táhlý kopec, plné auto) se rozsvítí kontrolka motoru (+ určitě nějaká chyba v logu, ale to se teď neprojevilo a staré odpovídající chyby nenalezeny - asi promazáno v servisu), po pár nastartováních zase zhasne.
- najeto dle tach. 94.000 (i když v logu nalezeno několik chybových hlášek se stavem kilometrů do 130.000) - takže reálně možná 150-160.000
- průměrná spotřeba paliva OK (spíš nižší díky nižšímu maximu při sešlápnutí plynu)

Po vyloučení turba, jeho regulace a váhy vzduchu mě napadaly už jen takové na místě špatně ověřitelné věci:
- přicpaný katalyzátor
- přicpaný vzduchový filtr
- obecně nějaká brzda v sání nebo výfuku
- motor ve skutečnosti 66kW (ale to snad ne...)
- lanko plynu napnuli špatně

Neřešili jste něco podobného? Napadá vás kde by mohl být zakopaný pes?

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator