Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: dojmy z STK
Breaška
08.08.2011 23:44 - Re: dojmy z STK
99
Tak se musím i já podělit o svůj "zážitek". V sobotu jsem opět po dvou letech zajel na STK. Emise (600,-) bez problému a potom TK (550,-). První co technik kontroloval byl tlak v pneumatikách. Potom pokračoval pod autem, VIN, vůle volantu na kostitřasu, geometrie kol, povinná výbava (kontroloval i homologaci u výstražného trojúhelníku, světla, všechno bylo OK až do chvíle, než přišly na řadu brzdy. Přední bez závad, zadní bez závad a potom mne dostal. "Nebrzdí vám ruční brzda, auto je nezpůsobilé provozu" a už šel seškrábnout červenou známku. "Až si to necháte opravit, přijeďte". Já mu tvrdím, že to není možné, že ruční brzda MUSÍ fungovat. Jinak by se auto s automatem při zařacení D nebo R a přidání plynu muselo rozjet. Ještě jsem mu to názorně předvedl, ale nedal si říct. Jeho přístroje prý ukazují přesně. Dost mne to rozhodilo, až jsem si uvědomil, že možná zkoušel ruční brzdu na zadní nápravě a ona je na předek. Zkusil to tedy ještě jednou na předku a ruční brzda byla rovněž naprosto bez závad. A technik se ještě divil, od kdy má C5-tka ruční brzdu na přední kola. A to tam dělá kontroly už alespoň 15 let. No alespoň to mám za sebou a neudělal jsem si ještě ostudu s "nefunkční ruční brzdou" v servisu

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator